Складський робот-помічник ARMAR-6
12 Січня , 2018
Furrion планує розпочати новий вид робо-змагань в найближчому майбутньому
12 Січня , 2018

Компанія Intel представляє свій варіант 49-кубітового квантового чіпа

На виставці CES 2018 компанія Intel представила широкому загалу свій дослідний варіант надпровідного квантового чіпа, на кристалі якого розташовано 49 квантових бітів, кубітів. Цим самим компанія Intel наздогнала інших технічних “гігантів”, Google і IBM, що беруть участь в гонці зі створення працездатних квантових обчислювальних систем. Зазначимо, що згідно з наявною теорією, чіпа з 49 кубітами буде достатньо для демонстрації так званої квантової переваги, рівня, коли продуктивність квантових обчислювальних систем у багато разів перевищить продуктивність навіть найпотужніших сучасних суперкомп’ютерів.
“Приблизно 50 кубітів є цікавою межею з наукової точки зору”, – розповідає Майкл Мейберрі (Michael Mayberry), виконавчий директор компанії Intel – “З наявними у нас зараз обчислювальними потужностями ми вже не можемо ні змоделювати, ні передбачити поведінку такого чіпа з достатньою точністю”.
Новий квантовий чіп, який отримав назву Tangle Lake, заснований практично на тих же принципах, які були використані для створення попереднього чіпа з 17 кубітами. Відзначимо, що 17 кубітів є мінімальною кількістю, при якій стає можливою робота технології програмної корекції помилок. Більше того, саме для цього чіпа свого часу була розроблена так звана технологія “перевернутого кристалу”, яка дозволяє захистити квантові біти від згубного впливу різних зовнішніх факторів, упакувати кубіти і ланцюги керування щільніше, ніж при традиційному варіанті.

В даний час елементи надпровідних схем самих кубітів і супутніх компонентів працюють при температурі 20 мілікельвінів. Однією з цілей, поставлених перед фахівцями компанії, є підвищення робочої температури квантових чіпів до більш високої температури. Крім цього, у “дорожній карті” компанії значиться створення квантової системи, яка налічує тисячу кубітів, протягом наступних 5-7 років. Ця цифра виглядає досить великою на даний момент, проте, тут слід врахувати, що результати множини експертних оцінок вказують на те, що універсальні квантові комп’ютери, які здатні вирішувати практичні завдання, повинні будуть мати як мінімум один мільйон кубітів.
Дослідження, проведені учасниками групи QuTech, показали, що досягти такої кількості кубітів на одному кристалі можна буде лише шляхом заміни надпровідних кубітів на кубіти, які використовують обертання електронів, спін. Такі кубіти можуть бути виготовлені за допомогою існуючих технологій і їх застосування дозволить створювати квантові системи, що масштабуються в межах від тисяч до декількох мільйонів кубітів. І нещодавно дослідники Intel вже розробили технологію, що дозволяє виготовляти кремнієві спінові кубіти на стандартних 300-мм підкладках, які використовуються при виробництві звичайних мікропроцесорів.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: