Технологія 2.5 D-друку дозволяє імітувати дерево, шкіру і тканини
12 Жовтня , 2017
Робот-масажист почав працювати в Сінгапурі
12 Жовтня , 2017

Компанія Intel представила свій новий 17-кубітний квантовий чіп

Представники компанії Intel повідомили про те, що перший експериментальний 17-кубітний квантовий чіп був днями відправлений в Нідерланди, де вчені з Технологічного університету Дельфта і фахівці з дослідницького центру TNO Qutech займуться дослідженнями в галузі квантових обчислювальних технологій. Основною метою цих досліджень стане пошук методу корекції незначних помилок в коді, а 17 кубітів – це мінімальна кількість, необхідна для виконання даної операції. Новий метод корекції помилок, коли він буде розроблений, і ряд інших квантових програмних алгоритмів зроблять можливим подальше розширення структури, збільшення кількості кубітів і можливостей квантових обчислювальних систем.
Згідно з інформацією, наданою фахівцями компанії Intel, кількість кубітів в новому чіпі не є найголовнішим. Найголовнішою розробкою чіпа є метод “пакування” окремих кубітів. “Коли справа стосується квантових чіпів з надпровідними кубітами, найголовнішою проблемою є їх структура і взаємне розташування” – пишуть представники компанії Intel – “Кубіти вельми чутливі до перешкод у вигляді електромагнітних хвиль, вплив цих перешкод можна усунути тільки правильним розташуванням. При цьому, кубіти працюють при температурі 20 мілікельвінів, що саме по собі є екстремальними умовами для роботи напівпровідникових чіпів”.
Ще одним нововведенням, реалізованим фахівцями компанії Intel в новому квантовому чіпі, є так звана технологія перевернутого кристалу, яка і дозволяє чіпу працювати в умовах наднизьких температур. Перевернутий кристал дозволяє розмістити на його зворотному боці контактні площини, до яких спеціальним припоєм припаюють монтажну крос-плату. Такий підхід дозволяє зробити монтаж щільнішим і забезпечує нижчу індуктивність окремих зв’язків.
Можливість збільшення кількості зв’язків всередині чіпа є ключовим моментом для створення квантових обчислювальних систем з мільйонами кубітів. Кожен кубіт потребує мінімум одну лінію керування, а електронні ланцюги, що забезпечують роботу ліній керування, повинні бути розташовані максимально близько до самого кубіта для зменшення часу затримки при їх роботі. “Теоретично ми можемо створити сьогодні чіп з мільйоном кубітів” – пишуть представники компанії Intel, – “Але у нас ще немає надійних і ефективних технологій керування ними в такій кількості”.
З точки зору темпів розвитку технології, надпровідні кубіти компанії Intel мають явну перевагу порівняно з іншими проектами, в яких використовуються кубіти інших типів. Раніше цього року компанія Google проводила експерименти з 6 – і 9-кубітовими чіпами, просуваючись до створення комп’ютера з 49 кубітами, який повинен з’явитись до кінця цього року. Цей 49-кубітовий квантовий комп’ютер призначений для демонстрації так званої “квантової переваги”, демонстрації того, що квантова обчислювальна система здатна розв’язувати задачі певного класу набагато швидше традиційних обчислювальних систем.

Першоджерело

LEU
LEU

1 Коментарій

  1. […] тих же принципах, які були використані для створення попереднього чіпа з 17 кубітами. Відзначимо, що 17 кубітів є мінімальною […]

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline