В Австралії запустять трамваї без дротових ліній електропередачі
6 Травня , 2017
Kitty Hawk Flyer: літаючий «автомобіль» від Ларрі Пейджа показаний у дії (відео)
6 Травня , 2017

Компанія H55 від співзасновника Solar Impulse зробить електричну авіацію реальністю

Швидкісні електропоїзди перевозять пасажирів по всій Європі і Азії вже протягом десятиліть. З появою таких моделей, як Renault Zoe, Chevrolet Bolt (Opel Ampera-e) і Tesla Model 3, починається епоха доступних електромобілів. Але як щодо авіації? Може повітряний транспорт приєднатися до наземної техніки в якості альтернативи машин на викопних видах палива, які забруднюють повітря і сприяють зміні клімату?

Співзасновник проекту Solar Impulse Андре Боршберг ставить своєю метою зробити недорогий, ефективний і надійний електричний двигун реальністю для авіаційної галузі і для цього створив нову компанію, яка отримала назву H55.

«Електричний повітряний транспорт, безсумнівно, переверне авіаційну індустрію, – каже Боршберг. – 15 років тому, коли я починав працювати з Solar Impulse, електродвигун мало хто сприймав серйозно. Сьогодні цей напрямок є важливим шляхом розвитку кожної великої авіаційної компанії, а також залучає багато стартапів і нових гравців. Те, що сьогодні є науковою фантастикою, стане реальністю вже завтра».

самолет на электротяге H55

Нове швейцарське підприємство зосередиться на розробці всього ланцюжка електричних систем для літаків – від джерел енергії і силових установок до інтерфейсів пілотування і засобів управління. На сьогоднішній день H55 вже успішно провела понад 50 годин льотних випробувань на своєму прототипі електролітака – aEro1.

Нагадаємо, Боршберг провів в якості пілота 8 з 17-ти етапів кругосвітньої подорожі на літаку Solar Impulse 2, який живиться виключно енергією сонця, включаючи безперервний п’ятиденний переліт над Тихим океаном, який став найтривалішим польотом в історії, виконаному на одномісному повітряному судні. Solar Impulse 2 відправився з Абу-Дабі в березні 2015 року і облетівши планету (з дев’ятимісячною затримкою з технічних причин), повернувся туди в липні 2016 року.

Джерело: inhabitat.com

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline