Кільцеплан: літак із замкнутим контуром крила
12 Липня , 2017
DARPA фінансує шістьох розробників нейрокомп’ютерного інтерфейсу
13 Липня , 2017

Компанія Google почала розробку автономних вантажних автомобілів-роботів

Компанія Google вже давно відома своїми розробками в галузі самокерованих автомобілів-роботів. Але все, про що нам доводилось чути і бачити до останнього часу було різними варіантами легкових автомобілів на базі позашляховиків Lexus, Toyota Prius або автомобілями оригінальної конструкції. Не так давно представники Waymo, підрозділу компанії Google, що займається автомобілями-роботами, підтвердили, що вони займаються також розробкою вантажних автомобілів-роботів. І буквально днями один з таких автомобілів потрапив у поле зору об’єктиву камери.
Автомобіль-робот, судячи з усього, створений на базі вантажівки Peterbilt 579, що цілком логічно через наявність у цієї моделі автоматичної коробки передач з електронним управлінням. Зовнішнє обладнання системи керування автомобілем встановлено зверху кабіни на спеціальних напрямних рейках. На знімках чітко видно оптичний лазерний сканер LIDAR, встановлений по центру, і чотири ультразвукових датчика, по два на кожну сторону і “дивляться” в різні боки. Радарна система встановлена набагато нижче і знаходиться в районі центру переднього бамперу автомобіля.
Цілком ймовірно, що до складу системи автоматичного керування автомобілем входить деяка кількість додаткових датчиків, встановлених в задній частині, з боків автомобіля і його причепа. Але на аматорських знімках їх не видно, тому говорити про їх наявність та їх кількість можна буде з упевненістю тільки після офіційного анонсу.
Грузовой автомобиль-робот #2
І на закінчення слід зазначити, що даний автомобіль є далеко не першим вантажним автомобілем-роботом, про який нам доводилось писати на сторінках нашого сайту. Але, з урахуванням багатого досвіду фахівців компанії Google в цій справі, можна очікувати, що саме їхні вантажівки першими почнуть виходити на дороги загального призначення та використовуватись для практичних вантажних перевезень.
Деякі люди побоюються, що поява великої кількості автомобілів-роботів призведе до різкого скорочення робочих місць водіїв вантажівок. Однак, перехід до автомобілів-роботів буде проходити більш “плавно”, на перших порах в кабіні кожної вантажівки-робота має перебувати жива людина, контролююча роботу автоматичної системи, що займається заправкою, обслуговуванням автомобіля та виконує інші “побічні” водійські обов’язки.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: