LG поповнила лінійку роботів для готелів та супермаркетів
5 Січня , 2018
Гігантський автономний гідролітак знизить в 2 рази вартість трансокеанських авіаперевезень
6 Січня , 2018

Компанія Fujitsu розробила найефективніший теплопровідник

В самому кінці минулого року представники компанії Fujitsu оголосили про розробку процесу виробництва листового матеріалу, що складається із багатостінних вуглецевих нанотрубок. Ці нанотрубки розташовані перпендикулярно площині матеріалу і саме в цьому напрямку даний матеріал володіє найвищим на сьогоднішній день показником теплопровідності. Вироби з такого нанотрубчатого матеріалу, сформованного певним чином, можуть виступати в якості ефективного тепловідводу для електронних пристроїв, включаючи і силові пристрої з карбіду кремнію, що використовуються в сучасних електричних автомобілях.
Згідно з результатами проведених випробувань листи нанотрубчастого матеріалу здатні проводити і розсіювати тепло з ефективністю 80 Ват на метр на градус Кельвіна. Це приблизно в три рази більша теплопровідність, ніж теплопровідність листового індію, матеріалу, що використовується в деяких сферах для забезпечення високоефективного охолодження.
Найбільшою проблемою, яку вдалося успішно вирішити фахівцям компанії Fujitsu, стала проблема вирощування однорідних за розмірами вуглецевих нанотрубок за допомогою процесу хімічного осадження з парової фази. Адже при найменших відхиленнях від норми параметрів цього процесу на поверхні металевої підкладки починають “виростати” нанотрубки різних розмірів і питомої щільності. Саме ця проблема довгий час перешкоджала появі технологій масштабного виробництва листових нанотрубчастих матеріалів.

Структура материала
Фахівці лабораторії Fujitsu Devices & Materials Laboratory розробили новий процес, що дозволяє з високою точністю контролювати температуру і тиск газу в камері, де здійснюється процес осадження нанотрубок на поверхню, на яку нанесені частки металевого каталізатора. Все це призводить до зростання “лісу” з однорідних нанотрубок, розташованих перпендикулярно до основи. Розміри листів матеріалу, які можна виготовити таким чином, обмежені розмірами заготовок підкладки і дорівнюють 200 міліметрам.
Матеріал, що складається з багатостінних нанотрубок, які після вирощування проходять спеціальну хімічну обробку, може витримувати нагрівання до температури 700 градусів Цельсію. Це набагато більше можливостей листового індію, температура плавлення якого становить близько 160 градусів.
Компанія Fujitsu збирається комерціалізувати дану технологію до 2020 року. Але до цього часу їм доведеться вирішити проблему високої вартості нового матеріалу, яка набагато перевищує вартість традиційних матеріалів, що використовуються в якості тепловідводу. Це, в першу чергу, може бути досягнуто за рахунок вдосконалення технологічного процесу виробництва такого матеріалу. Але і без кардинального зниження вартості такий матеріал може бути використаний у космічній техніці, у високовольтній силовій електроніці і в інших сферах, де витрати не грають головну роль і де потрібне ефективне охолодження пристроїв, що працюють при температурах 200 градусів Цельсію і вище.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: