Двосторонні сонячні батареї на 30% збільшать ККД фотоелектричних станцій
19 Квітня , 2017
Створено зображення «універсального відбитка пальця», здатного обдурити більшість сенсорів
19 Квітня , 2017

Компанія Fujitsu приступила до будівництва нового потужного суперкомп’ютера, призначеного для досліджень в галузі штучного інтелекту

Відома компанія Fujitsu, фахівці якої мають досвід в справі будівництва найпотужніших суперкомп’ютерів, отримала замовлення від японського Інституту фізико-хімічних досліджень RIKEN, в рамках якого буде створено новий потужний суперкомп’ютер, призначений для проведення різних досліджень в галузі штучного інтелекту. Після завершення будівництва, яке заплановано на квітень 2017 року, новий суперкомп’ютер потрапить в розпорядження фахівців інституту RIKEN, що працюють в рамках проекту Advanced Intelligence Project, які будуть використовувати надані їм можливості для прискорення проведення ряду науково-дослідних робіт.
До складу нового суперкомп’ютера будуть входити 24 сервера NVIDIA DGX-1, всередині кожного з яких знаходиться по вісім найбільш сучасних прискорювачів NVIDIA Tesla P100, забезпечених програмним забезпеченням, що реалізує функції глибинного машинного вивчення. Також, до складу суперкомп’ютера увійдуть 32 сервера FUJITSU Server PRIMERGY RX2530 M2, які будуть забезпечувати постійне завантаження роботою прискорювачів NVIDIA. Такий підхід забезпечить новій системі продуктивність більше 4 петафлопс, завдяки чому, новий суперкомп’ютер займе відповідне місце в рейтингу Top-500, нехай і не на найвищій позиції.
Сервер FUJITSU PRIMERGY
У системі зберігання інформації буде використовуватись файлова система FUJITSU Software FEFS, а власна система зберігання інформації буде складатись з шести серверів FUJITSU Server PRIMERGY RX2540 M2 PC, восьми сховищ FUJITSU Storage ETERNUS DX200 S3 і одного сховища FUJITSU Storage ETERNUS DX100 S3. Така складна система зможе забезпечити найвищу продуктивність, кількість операцій введення-виведення в секунду, яка необхідна для забезпечення ефективної роботи алгоритмів глибинного машинного вивчення і самонавчання.
Після завершення будівництва, новий суперкомп’ютер Fujitsu стане найпотужнішим суперкомп’ютером в Японії, призначеним для робіт в галузі штучного інтелекту. А нам з вами залишається лише сподіватись, що цей суперкомп’ютер ніколи не стане першою системою, з якої розвинеться щось на кшталт відомого СкайНет-а із серії відомих фантастичних фільмів “Термінатор”.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline