Створена тканина, що генерує і проводить електрику
8 Червня , 2017
Співробітники MIT навчилися «програмувати» макарони
8 Червня , 2017

Компанія Cray починає випуск суперкомп’ютерних кластерів, призначених для систем штучного інтелекту

Не так давно відома компанія Cray Inc. почала випуск нових суперкомп’ютерних кластерів Cray CS-Storm 500GT і Cray CS-Storm 500NX, які орієнтовані на забезпечення роботи систем глибинного машинного вивчення і самонавчання, на яких базуються практично всі сучасні системи штучного інтелекту. В архітектурі нових суперкомп’ютерів використані масиви графічних процесорів Nvidia Tesla, які забезпечують максимально ефективне виконання величезної кількості паралельних завдань.
Допомогу графічним процесорам Nvidia Tesla в їх роботі надають процесори Intel Xeon “Skylake” в моделі 500GT і процесори Intel Xeon E5-2600 v4 “Broadwell” в моделі 500NX. При цьому, модель 500GT може комплектуватись графічними процесорами Tesla P40 or P100 у варіанті підключення через шину PCIe, а модель 500NX комплектується тільки графічними процесорами Nvidia Tesla P100 SXM2.
Кластери Cray CS-Storm забезпечують продуктивність в 187 тера-операцій на секунду (tera-operations per second, TOPS) на кластер, або 2.618 TOPS на одну стандартну стійку. Зазначимо, що в даному випадку мова йде не про стандартні операції з числами, а про так звані тензорні операції, що використовуються алгоритмами глибинного машинного вивчення.
Для програмування обох видів суперкомп’ютерів використовується стандартне середовище програмування Cray programming environment, як системи зберігання даних використовується система Sonexion, а керують роботою всього цього спеціальні алгоритми системи забезпечення роботи кластера.
І на закінчення слід зазначити, що, по ймовірно, компанія Cray Inc. зробила ставку на суперкомп’ютери для систем штучного інтелекту, як на засіб збереження лідируючого положення на ринку суперкомп’ютерів. І ще одним підтвердженням того є адаптація до архітектури нових систем бібліотек Spark MLlib і Cray Graphs Engine, на основі яких будуються високоефективні системи глибинного вивчення, що використовують обчислювальну потужність графічних процесорів.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: