У Львові пройшла конференція R0boCamp 2017
18 Червня , 2017
«Перша космічна нація» хоче розвиватись поза правовим полем Землі
19 Червня , 2017

Компанія Boeing приступає до створення експериментального космічного літака” Phantom Express військового призначення

В кінці минулого місяця керівництво Управління перспективних дослідницьких програм Пентагону DARPA зробило свій вибір на користь компанії Boeing, яка буде виступати в якості виконавця чергового етапу програми XS-1. Створений в рамках цієї програми гіперзвуковий космічний “літак” Phantom Express стане багаторазовим космічним апаратом військового призначення, здатним піднімати на орбіту вантаж, вагою до 1360 кілограм. Один апарат Phantom Express зможе зробити 10 вильотів в космос з періодичністю 10 днів, а вартість одного запуску не буде перевищувати, при цьому, 5 мільйонів доларів.
“XS-1 є ні традиційним літаком, ні традиційної ракетою-носієм, це, швидше за все, буде комбінація двох типів літальних апаратів. Метою створення такого гібридного апарату є десятикратне зниження вартості одного запуску і мінімізація часового проміжку між черговими запусками” – розповідає Джес Спонэйбл (Jess Sponable), один із керівників програми XS-1, – “Компанія Boeing показала себе з найкращої сторони на першому етапі програми, тому вона була обрана в якості підрядника для виконання другого і третього етапів, які передбачають виготовлення дослідного зразка і його перший запуск”.
В рамках другого етапу (Phase 2) програми XS-1 компанія Boeing виконає доопрацювання розробленої ними раніше конструкції апарату Phantom Express, виготовить його експериментальний зразок і проведе його наземні випробування в 2019 році. Ці випробування будуть націлені на підтвердження здатності літального апарату зробити 10 польотів з періодичністю в 10 днів. На наступному етапі програми XS-1 апарат Phantom Express здійснить ряд польотів на швидкостях, що досягають 5 Махів. І, у разі вдалого проходження цього етапу, його кульмінацією стане політ на швидкості 10 Махів, коли апарат виведе на низьку навколоземну орбіту вантаж, вагою від 400 до 1360 кілограмів.
Космический самолет Phantom Express #2
Запуск космічного літака” Phantom Express буде проводитись з вертикального положення. Основним двигуном апарату стане двигун Aerojet Rocketdyne AR-22, що працює на рідкому кисні і рідкому водні, який у свій час був основним двигуном космічних Шатлів. Дослідний зразок літака Phantom Express буде побудований фахівцями підрозділу Boeing Phantom Works, які вже мають досить багатий досвід у подібній справі, завдяки участі в програмі X-37B.
І на закінчення слід зазначити, що за право взяти участь у другому і третьому етапах програми XS-1 боролись цілий ряд досить відомих компаній, таких, як Masten Space Systems, XCOR Aerospace, Northrop Grumman і Virgin Galactic.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: