Apple дозволила Über шпигувати за користувачами iPhone
7 Жовтня , 2017
Хірургічний клей MeTro запечатує будь-які рани за 60 секунд
7 Жовтня , 2017

Компанія BAE Systems розробляє безпілотник, в якому комбінується нерухоме крило і ротаційний політ

Інженери відомої оборонної компанії BAE Systems, за участі студентів з університету Кренфілда (Cranfield University) розробили конструкцію незвичайного безпілотного літального апарату, здатного літати подібно літаку з фіксованими жорсткими крилами, і перемикатись в разі необхідності в режим ротаційного польоту, подібно гвинтокрилому апарату. Цей так званий “адаптований безпілотник” буде здатний літати на великі відстані з великою швидкістю, поєднуючи це з можливістю вертикального зльоту і посадки.
Згідно інформації від компанії BAE Systems, такі універсальні літальні апарати знайдуть застосування не тільки на полях битв, вони зможуть виконувати складні завдання в захаращеному перешкодами міському середовищі, в місцях ліквідації наслідків стихійних лих і техногенних катастроф. А виконання ще складніших завдань стане можливим завдяки об’єднанню певної кількості ідентичних апаратів в одне формування, в “рій”.
Основним елементом нового безпілотника є стабілізована гіроскопами платформа, основа, яка завжди утримується в горизонтальному положенні, незалежно від просторової орієнтації всього апарату в цілому. Ця основа є свого роду точкою опори важеля, за допомогою якого Архімед мав намір зрушити Землю. Тільки в даному випадку ця точка служить опорою для полюсного електродвигуна, який змушує обертатись крила-лопаті апарату або утримує їх у фіксованому положенні. Крім цього, наявність стабілізованої гіроскопами платформи дозволяє безпілотнику зберігати своє положення при різких поривах вітру.
“На полях битв в майбутньому будуть з’являтись нові й нові види загроз. Завданням таких адаптованих безпілотників стане протидія цим загрозам і збереження життів людей-операторів, які можуть перебувати на великій відстані від місця проведення операцій”, – розповідає Нік Колозімо (Nick Colosimo), футурист і технолог компанії BAE Systems, – “Такі безпілотні літальні апарати і пов’язані з ними технології – це один з багатьох напрямів, що розробляються нашими фахівцями за участю студентів академічних навчальних закладів”.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: