Шотландія перейде на електромобілі до 2032 року
8 Вересня , 2017
Австралійці побудують квантовий комп’ютер нового типу
8 Вересня , 2017

Компанія BAE Systems представляє новий стійкий до радіації комп’ютер, призначений для використання в космосі

Космічні промені і радіація з інших джерел роблять космічний простір дуже ворожим місцем по відношенню до електроніки. “Вижити” в космосі тривалий час може лише спеціалізована електроніка, при конструюванні якої були зроблені відповідні захисні заходи. І нещодавно відома оборонна компанія BAE Systems представила увазі громадськості стійкий по відношенню до радіації одноплатний комп’ютер наступного покоління RAD5545. Цей комп’ютер, як і комп’ютер попереднього покоління RAD750, здатний працювати в умовах сильного радіаційного опромінення, але на відміну від попередника він володіє декількома перевагами в плані габаритних розмірів, маси, швидкості роботи і енергетичної ефективності.
Оскільки електронні пристрої стають все швидшими і меншими, вони стають і більш уразливими по відношенню до різних факторів навколишнього середовища, в тому числі і радіації. Напівпровідникові елементи чіпів процесорів і інших електронних пристроїв, піддані впливу фонового випромінювання сплесків високоенергетичних частинок, втрачають свої початкові характеристики, при цьому знижується якість ізоляційних матеріалів. Все це разом призводить до нестабільної роботи пристрою або, навіть, до його повного входу з ладу.
Для захисту елементів комп’ютера RAD5545 від впливу радіації було вжито низку заходів, включаючи і ізоляцію кристалів чіпів комп’ютерів. В основі цих чіпів лежить біполярна схемотехніка, яка сама по собі більш стійка до радіації, ніж польова. Так само в комп’ютері використана магнітостійка пам’ять MRAM, чіпи якої захищені оболонкою із титану з добавками бору.
Виробництво комп’ютерів RAD5545 ведеться на фабриці компанії BAE Systems в Манассасі, штат Вірджинія. І один такий комп’ютер здатний замінити собою традиційний комп’ютер, що складається з декількох плат. Об’єднання всіх компонентів на одній платі дозволяє отримати вищу пропускну здатність шин даних пам’яті, що, в свою чергу, дозволить виконувати на цьому комп’ютері “важкі” з обчислювальної точки зору завдання, такі, як кодування-декодування відепотоків в режимі реального часу, паралельне виконання декількох складних завдань, пов’язаних з навігаційними розрахунками і т. п.
“Комп’ютер RAD5545 є нашим наступним кроком на шляху створення космічних комп’ютерів” – розповідає Дейв Рі (Dave Rea), директор Відділу передових бортових технологій обробки інформації компанії BAE Systems, – “ми розробили цей стійкий до радіації комп’ютер з прицілом на тривалі місії в дальній космос”.

Першоджерело

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline