Обертовий будиночок Devon House дозволить обирати кращий вид з будь-якого вікна
23 Вересня , 2017
Американський бойовий лазер знищив п’ять безпілотників
23 Вересня , 2017

Компанія ARCA Space Corporation приступає до випробувань революційного ракетного двигуна

Керівництво ARCA Space Corporation повідомила про завершення розробки революційного клиноповітряного ракетного двигуна – КПРД і готовність почати його наземні випробування. Якщо тести пройдуть успішно, він буде встановлений в одноступінчату космічну ракету-носій Demonstrator 3.

За останні 60 років космічні старти стали буденною процедурою. Вони здійснюються за триступеневою схемою, де третя ступінь – це виведений на орбіту пілотований, або безпілотний космічний апарат.

Однак ця перевірена надійна схема не позбавлена недоліків: по-перше, для польоту потрібна велика кількість дорогого палива, і, по-друге, кожен етап виведення здійснюється різними двигунами.

КПРД відрізняється від нині діючих ракетних двигунів тим, що, завдяки особливій конструкції сопла він може змінювати тиск газового струменя в залежності від висоти польоту та зміни атмосферного тиску.

ARCA

Як показали розрахунки, двигун з таким соплом на початковому етапі польоту витрачає на 25-30 % менше палива. Завдяки цьому він може виконувати роботу трьох ступенів, що дозволить зробити ракету-носій одноступеневою.

Особливість сопла ARCA полягає в наступному. У звичайного ракетного двигуна воно повністю «відкрите», в той час, як в КПРД в центрі сопла встановлений клиновидний виступ в оточенні декількох камер згоряння. В якості палива використовуватимуть суміш 70%-го перекису водню з гасом RP-1. Висока ефективність двигуна навіть при наявності не найвисокоенергетичного палива стане можливим завдяки невеликій вазі ракети і паливного баку, виготовлених з композитних матеріалів.

Після серії наземних випробувань двигун буде встановлений на ракеті Demonstrator 3, яка вирушить у свій перший експериментальний політ з космодрому Америка в штаті Нью-Мексико, щоб досягти висоти 120 км.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: