Ілон Маск показав нове відео запуску Tesla в космос
13 Березня , 2018
В MIT планують розробити термоядерний реактор протягом 15 років
13 Березня , 2018

Компанія Alibaba запускає власний 11-кубітовий “квантовий” хмарний сервіс

Нещодавно відома китайська компанія Alibaba відкрила доступ до 11-кубітового квантового комп’ютера, реалізованого у вигляді хмарного сервісу. Тут слід зазначити, що подібний сервіс має у своєму розпорядженні і компанія IBM, тільки кількість кубітів квантового комп’ютера в останньому випадку складає 20. Користувачі хмарного “квантового” сервісу Alibaba Cloud можуть отримати доступ, запустити власноручно написані або написані під замовлення алгоритми на квантовому процесорі і завантажити результати проведених обчислень.
Нова обчислювальна система побудована на базі інноваційної квантової технології, розробленої спільними зусиллями фахівців CAS і Alibaba Cloud. Особливості цієї системи дозволять користувачам не тільки виконати завантаження і виконання алгоритмів, користувачі зможуть дізнатися досить багато іншої корисної інформації, включаючи особливості виконання їх алгоритмів, ступінь завантаження квантового процесора і багато іншого.
“Вводячи в експлуатацію квантову хмарну систему, ми даємо можливість безлічі груп з різних установ експериментувати з квантовими обчисленнями на основі реальної системи” – розповідає доктор Ші Яойун (Dr. Shi Yaoyun), науковий керівник групи Alibaba Cloud, – “Адже виконання алгоритмів на реальній системі докорінно відрізняється від виконання на будь-якому симуляторі, яким би якісним не був цей симулятор. Використовуючи квантову систему, дослідники отримають необхідний досвід, а ми отримаємо зворотній зв’язок, який дозволить нам покращити використовувані технології і зробити наступний крок у розвитку системи”.
Зазначимо, що CAS і Alibaba Cloud є провідними організаціями в Азії у сфері квантових обчислювальних технологій. У липні 2015 року їх зусиллями була створена перша азійська квантова лабораторія, в якій була створена перша квантова система. Трохи пізніше зусиллями цих же фахівців були досягнуті суттєві успіхи у створенні хмарного квантового криптографічного сервісу. А в травні 2017 року фахівці лабораторії CAS-Alibaba Quantum Computing Laboratory брали участь у створенні першого в світі фотонного квантового комп’ютера.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: