До 2050 року чисельність населення Землі складе 9,7 мільярдів людей
26 Червня , 2017
Michelin показав безповітряні шини, які вміють «спілкуватись» з автомобілем
26 Червня , 2017

Колишні співробітники Nokia розробили «вбивцю» VR-гарнітури Oculus Rift

Сьогодні тільки дуже лінива компанія не намагається відкусити шматок від активно набираючого оберти ринку віртуальної реальності. Фінський стартап Varjo Technologies був заснований вихідцями зі знаменитої компанії Nokia. І тепер його співробітники стверджують, що зможуть втерти ніс гарнітурам типу Oculus Rift і HTC Vive своїм власним VR-рішенням. А унікальна їх гарнітура тим, що використовує вбудований дисплей з автоматично адаптованою роздільною здатністю саме в тій зоні, куди в даний момент дивиться користувач.

В Varjo Technologies на сьогоднішній день працює всього 19 осіб, але цій невеликій команді вже вдалося створити прототип свого майбутнього пристрою, який вразив багатьох журналістів, що встигли випробувати його. Прототип майбутньої гарнітури отримав робочу назву 20/20, і він здатний забезпечувати ефективну роздільну здатність 70 мегапікселів на кожне око, що цілком порівнянно з роздільною здатністю сітківки. Для порівняння: РЗ Oculus Rift і Vive становить 1,2 мегапікселі на око, а гарнітури доповненої реальності HoloLens — менше 1 мегапікселя.

Творці 20/20 вважають, що роздільна здатність дисплеїв популярних сьогодні VR-шоломів занадто низька для того, щоб їх могли використовувати професіонали. Наприклад, дизайнерам потрібно бачити чіткі контури і найдрібніші деталі, але замість цього вони бачать розмиті контури з ефектом «драбинок» через недостатню РЗ і погане згладжування. Саме тому розробники з Varjo Technologies створили систему відстеження погляду користувача, і в тому місці, куди він направлений, матриця забезпечує практично ідеально чітку картинку. Частина навколишнього зображення , що залишилась, порівнянна за якістю з іншими VR-гарнітурами. Затримка при відстеженні погляду становить всього 7 мілісекунд, що робить використання 20/20 дуже комфортним.

Втім, в першому прототипі зона підвищеної чіткості розташована фіксовано по центру зображення. Але навіть ця модель гарнітури дуже вражає. Система відстеження погляду, відмінно працює, навіть якщо людина носить окуляри, в даний момент вона проходить останні стадії тестування. На підході другий за рахунком, прототип гарнітури. Фінальна версія пристрою повинна надійти у продаж в 2018 році. Керівництво Varjo Technologies запатентувало систему адаптованої роздільної здатності в Американському патентному бюро, і в майбутньому компанія планує ліцензувати свої напрацювання іншим виробникам VR і AR-пристроїв.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: