Руку-перекладача на мову жестів виготовили на 3D-принтері
26 Серпня , 2017
Створено неорганічний молекулярний транзистор, здатний працювати при кімнатній температурі
26 Серпня , 2017

Коли буде заснована перша космічна колонія?

Деякі науковці передбачають, що людство повинно розселити себе на інші планети, якщо хоче уникнути повного зникнення внаслідок ймовірних природних катаклізмів. На думку, наприклад, Стівена Хокінга, такого роду катастрофа може статись з Землею протягом найближчих 100 років, що залишає нам не так вже й багато часу для того, щоб підготуватись.

Чи зможе людство колонізувати космос до кінця світу? Futurism вирішив дізнатись думку своїх читачів і відповіді, як і очікувалось, дуже розділились. Більше 70 відсотків людей, які взяли участь у цьому опитуванні, вважають, що перша космічна колонія буде побудована протягом першої половини 21 століття, при цьому більше 36 відсотків серед цих респондентів впевнені, що мова йде про 2030-і роки, а близько 10 відсотків впевнені, що перше космічне житло людина побудує вже в найближче десятиліття.

Одним з таких респондентів є, наприклад, Сатіш Варма, програмний інженер. На його думку, ми зможемо оселитись на іншій планеті вже протягом найближчого десятиліття-двох. Його відповідь обумовлена тим рівнем темпу, з яким розвиваються технології космічних апаратів, штучного інтелекту та біоніки, які стануть рушійними силами, що дозволять нам залишитись в космосі в довгостроковій перспективі.

«Зараз спостерігається різкий технологічний підйом у сфері космічних досліджень та розробок штучного інтелекту такими компаніями, як SpaceX, Google, і Tesla», — говорить Варма.

Спостереження Варми вірні. Такі компанії, як SpaceX і Blue Origin, нещодавно досягли певних успіхів у розробці багаторазових ракет, які безумовно стануть ключем до доступності космічних подорожей. Google, у свою чергу, веде активну розробку ШІ і нещодавно відзначилась створенням алгоритму, здатного навчатись практично так само швидко, як і ми, що робить цю технологію більш практичною для реального використання, наприклад, для управління космічними апаратами.

Що кажуть експерти?

Технологічна революція спонукала не тільки різні компанії, але і уряди різних країн всерйоз задуматись про ідею космічної колонізації. Двома найбільш привабливими цілями для людської окупації зараз є Марс і Місяць. Останній, у свою чергу, отримує сьогодні несправедливо мало уваги, але, на думку експертних вчених, людство зможе побудувати там колонію приблизно за 6 років і трохи менше ніж за 10 мільярдів доларів. Китайське і Європейське космічні агентства дуже уважно розглядають можливість будівництва бази на Місяці, так як в цьому випадку можна буде серйозно скоротити вартість відправки космічних апаратів до інших планет Сонячної системи, включаючи Марс.

Що ж стосується самої Червоної планети, то в якості останнього прикладу можна навести заяви уряду Об’єднаних Арабських Еміратів (ОАЕ), який заявив про бажання побудувати на ній поселення до 2117 року. Інші країни, найімовірніше, зроблять це набагато раніше. Наприклад, американський уряд доручив аерокосмічному агентству NASA доставити людину на Марс до 2033 року. У Китаю мета ще амбітніша – протягом найближчих десяти років.

Однак генеральний директор SpaceX Ілон Маск сподівається довести, наскільки ефективною може бути робота приватної космічної компанії порівняно з урядовою бюрократичною машиною. В його планах теж значиться відправлення людей на Марс до 2020 року, але це далеко не єдина мета як Маска, так і його компанії. Бізнесмен хоче зробити подорож до Червоної планети цілком доступним підприємством, тому і встановив планку 200 000 доларів за квиток. Маск тим самим хоче швидше дійсно перетворити нас в міжпланетний вид, а не просто організувати дослідницьку експедицію. Такий підхід, на його думку, буде критично важливим для майбутнього людської раси.

«Історія говорить нам про те, що рано чи пізно, але велика катастрофа все-таки настане. Я думаю, що ви погодитесь з тим, що до цього моменту нам краще перетворитись в міжпланетний вид», — заявив Маск під час минулорічної прес-конференції.

«Я хочу зробити подорож на Марс дійсно реальною. І я думаю, що у нас є можливість реалізації цього плану протягом нашого покоління».

 

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: