Надхолодні атоми в космосі будуть грати роль високочутливих датчиків
17 Серпня , 2017
«Гравітаційні потяги» можуть стати дешевою альтернативою энергосховищам для ВДЕ
17 Серпня , 2017

Китайській пацієнтці імплантували надруковані на 3D-принтері хребці

Навесні 28-річній жительці Shanghai поставили діагноз хондросаркома, рак кісток. В ході обстеження було вирішено робити операцію, але справа ускладнювалась цілим рядом факторів. Проте, китайські фахівці змогли просунутись в її лікуванні і навіть замінили їй всі шість хребців, уражених пухлиною, надрукувавши для них заміну на 3D-принтері.

Надрукувати штучні кістки і зробити операцію було не так просто, адже протези повинні були максимально точно повторювати форму справжніх хребців. Крім того, існувала ймовірність, що операція пройде не зовсім вдало — серед побічних ефектів хірургічного втручання лікарі називали параліч та інші неприємні речі. Завдання ускладнювалось і тим, що пацієнтка мала зайву вагу, шия у неї коротка, а сама пухлина знаходилась зовсім поруч з важливими артеріями.

Протези з пористою структурою надрукували з титанового сплаву, видалили уражені хребці, а потім замінили їх на нові. Зараз пацієнтка відновлюється після двох етапів операції, що тривала 13 годин. Голову вона поки не повертає, але вже може ходити.

Джерело

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline