Система віртуальної реальності, що навчає людей діям під час пожежі
28 Серпня , 2017
Цей канадський гірський велосипед йде своїм шляхом
29 Серпня , 2017

Китайський квантовий детектор може назавжди закрити Південно-Китайське море для підводних човнів

Чутки про «Велику підводну стіну», яка запечатає Південно-Китайське море від недружніх КНР військово-морських сил, отримали непряме підтвердження. Мова йде про новий квантовий магнітометр – він знаходить підводний човен за сотні кілометрів.

Магнітометри виявляють підводний човен, як свого роду аномалію в умовно рівному, стабільному магнітному полі Землі, але дальність їх дії невелика. Використання квантових технологій багаторазово збільшує чутливість такого детектора, але разом з потрібним сигналом він отримує і нескінченно велику кількість шумів, включаючи відлуння сонячної бурі. Свого часу в США так і не змогли вирішити проблему відсіювання перешкод, а от у Китаї, схоже, досягли позитивного результату.

Субмарина

Інноваційний шанхайський квантовий магнітометр використовує не одиничний сенсор, а масив датчиків, дані від яких порівнюються між собою. Це дозволяє знайти та ідентифікувати постійні джерела перешкод, щоб потім не звертати на них увагу, зосередившись тільки на нових сигналах. За чутками, так як дезінформаційна кампанія йде повним ходом, після калібрування установки дальність виявлення підводних човнів зростає до 500 км.

«Велика підводна стіна», комплекс датчиків по периметру зони, який Китай вважає своєю вотчиною, може бути як вигадкою, так і близьким до завершення проектом. Багато фахівців скептично дивляться на здатність китайських інженерів гарантувати стабільну роботу квантових магнітометрів під водою, в реальних, а не лабораторних умовах. Проте достовірно відомо, що Китай планомірно прибирає з інтернету будь-які згадки про ці специфічні пристрої вже протягом двох місяців.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: