В Данії розробили систему створення роботів за 13 хвилин
15 Липня , 2017
Хакер Geohot розробив автомобільний «фітнес-трекер» за 88 доларів
15 Липня , 2017

Китайський експериментальний токамак EAST встановив новий рекорд – 101.2 секунди стабільної роботи

Китайський експериментальний реактор теромоядерного синтезу Experimental Advanced Superconducting Tokamak (EAST) встановив новий світовий рекорд, пропрацювавши 101.2 секунди в стабільному H-режимі (High-confinement mode, H-mode). Ця установка, створена вченими з Інституту фізики (Institute of Physical Science) китайської Академії наук, стала першим реактором типу токамак, якому вдалося подолати 100-секундний бар’єр стабільної безперервної роботи.
Новий рекорд побив попередній рекорд, встановлений в минулому році на цьому ж реакторі. Тоді вченим з Інституту фізики вдалося протримати реактор в стані стабільної роботи в H-режимі протягом 60 секунд часу.
І на закінчення слід зазначити, що робота реактора EAST в стабільному H-режимі являє собою важливу експериментальну підтримку міжнародного проекту International Thermonuclear Experimental Reactor (ITER). Нагадаємо, що в рамках цього проекту на півдні Франції зараз ведеться будівництво нового термоядерного реактора, який після завершення стане самим великим і потужним реактором термоядерного синтезу.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline