Автономна система DARPA дозволяє керувати бойовим вертольотом з планшету
1 Жовтня , 2017
Samsung відкрила лабораторію з дослідження штучного інтелекту в Канаді
2 Жовтня , 2017

Китайські дослідники продемонстрували роботу першого міжконтинентального квантового комунікаційного каналу

Бай Чуньлі (Chunli Bai), президент китайської Академії наук і президент Академії наук Австрії Антон Зейлінгер (Anton Zeilinger) в п’ятницю минулого тижня провели відеоконференцію. Під час цієї конференції Бай Чуньлі перебував у Пекіні, Антон Зейлінгер – у Відні. Але найцікавішим у даному разі є те, що відеоконференція проводилась за допомогою заплутаних на квантовому рівні фотонів, “телепортованих” через китайський експериментальний квантовий комунікаційний супутник під назвою Micius.
Зазначимо, що демонстрація технології квантових комунікацій дальнього радіусу дії була проведена через кілька тижнів після початку роботи квантової комунікаційної мережі, створеної на базі оптоволоконної лінії, довжиною 1 995 км, що зв’язує Пекін і Шанхай, та призначеної для використання китайськими військовими, урядовими та фінансовими установами. У травні цього року китайські дослідники оголосили про розробку власного варіанту квантового комп’ютера, який, з їх слів, працює в 24 тисячі разів швидше, ніж комп’ютери подібних конкуруючих проектів.
Нагадаємо, що супутник Micius., названий на честь стародавнього китайського вченого і філософа, був запущений в космос в серпні 2016 року. На борту супутника, що літає на висоті 500 кілометрів від поверхні Землі, знаходиться квантовий передавач, квантовий “телепортаційний” приймач, джерело заплутаних фотонів і аналізатор оптичних сигналів.
Квантовая коммуникационная система
Супутник Micius може передати сигнали в будь-яку точку області, що ним покривається, використовуючи явище квантової заплутаності, тобто створюючи пари фотонів, які мають взаємозалежний квантовий стан. Один із заплутаних фотонів передається на велику відстань і через квантовий “міст”, що зв’язує ці два фотони, передається інформація, яку неможливо перехопити або розшифрувати без знання секретного ключа. В даному випадку для передачі даних використовувались фотони, заплутані на рівні їх поляризації.
Раніше дальність квантових оптичних комунікацій через відкритий простір не перевищувала 200 кілометрів через згубний вплив атмосфери на фотони, які через якийсь час і відстань втрачають стан заплутаності. В даному випадку проблема була вирішена за рахунок того, що більшу частину часу фотони світла подорожують крізь порожнечу космічного простору.
“Обмін інформацією, зашифрованого на квантовому рівні, на міжконтинентальні відстані, служить підтвердженням величезного потенціалу квантових комунікаційних технологій” – розповідає Антон Зейлінгер, – “І все це є дуже важливим кроком на шляху до створення глобального і безпечного квантового Інтернету”.

Першоджерело

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline