Гігантський робот-черв’як допоможе з прокладкою труб і кабелів
24 Червня , 2017
Франція до 2023 року почне використовувати високошвидкісні автономні потяги
24 Червня , 2017

Китай здійснив успішний запуск власного космічного рентгенівського телескопу HXMT

15 червня 2017 року з космодрому, розташованого в пустелі Гобі, був проведений успішний запуск ракети-носія Long March 4B, яка вивела на навколоземну орбіту перший китайський космічний астрономічний інструмент, рентгенівський телескоп HXMT. Цей телескоп, як і інші рентгенівські телескопи, буде використовуватись для пошуку чорних дір, нейтронних зірок, і вивчення інших високоенергетичних явищ у Всесвіті.
2.5-тонний Hard X-ray Modulation Telescope (HXMT) буде рухатись навколо Землі по 500-кілометровій орбіті. Його рентгенівські датчики охоплюють діапазон від 20 до 200 кіло-електрон-вольт. За свою чотирирічну місію він проведе огляд всього нічного неба і, як очікують науковці, це дозволить їм виявити тисячі нових джерел рентгенівського випромінювання, якими є чорні діри, нейтронні зірки і інші джерела.
Космический рентгеновский телескоп HXMT
Огляд неба, проведений телескопом HXMT, має надати вченим дані про імпульсні джерела рентгенівського випромінювання (transient x-ray sources). Спалахи від таких джерел з’являються в різних куточках космічного простору, швидко набирають величезну яскравість і також швидко зникають без сліду. За таємничістю такі спалахи дуже близькі до так званих швидких радіоімпульсів, природа і процеси, що стоять позаду таких джерел рентгенівських спалахів, все ще є повною загадкою для сучасної науки.
Запуск телескопу HXMT є останньою з групи чотирьох місій, що реалізуються Китаєм в рамках 5-річного плану, розробленого фахівцями Національного центру космічних досліджень (NSSC) китайської Академії наук в Пекіні. Інші три місії – це місії з дослідження темної матерії, серія експериментів в умовах мікрогравітації та реалізація космічних комунікацій за допомогою явища квантової заплутаності.
Датчик телескопа HXMT
І на закінчення слід зазначити, що фахівці NSSC вже склали черговий п’ятирічний план, в рамках якого буде проведена розробка і запуск чергових чотирьох місій. Всі ці місії будуть запущені в період з 2020 по 2022 рік, і до складу цих місій входить місія Einstein Probe, апарат якої являє собою рентгенівський телескоп наступного покоління, в якому буде враховано весь позитивний і негативний досвід, отриманий в ході місії HXMT.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: