У NASA протестували двигун, надрукований на 3D-принтері
18 Грудня , 2017
Alphabet використовує лазери для створення глобальної інтернет-мережі
19 Грудня , 2017

Китай запускає гігантську плавучу СЕС на місці вугільної шахти

Китай має намір встановити ще один рекорд у сонячній енергетиці, взявшись за створення першої в світі 150-мегаватної плавучої сонячної електростанції в якості пілотного проекту, спрямованого на пошуки нових способів зменшення вартості сонячної енергії.

Нова фотоелектрична станція встановлюється китайською державною компанією «Three Gorges Group», її будівництво розпочалось в липні поточного року. Минулої неділі агентство Сіньхуа повідомило, що перша черга гігантської сонячної ферми з проектною потужністю 150 МВт була введена в експлуатацію і вже постачає електроенергією мережу.

Цікаво, що масив сонячних панелей станції споруджується на плавучій платформі на озері, утвореному в районі Панджі, місто Хуайнань, на місці занедбаної вугільної шахти, яка пізніше була затоплена водою.

Проект вартістю 150 млн. доларів, як очікується, буде завершено в травні 2018 року і офіційно поставить новий рекорд, ставши найбільшою у світі плавучою сонячною електростанцією. До нинішнього часу найбільшою СЕС подібного типу вважався об’єкт потужністю 40 Мвт, який був зведений китайськими енергетиками також на місці колишнього кар’єру з видобутку вугілля.

Установка солнечных батарей на воду

В рамках водної сонячної електростанції компанія Three Gorges додатково розглядає можливість створення підприємства з розведення риби, яке буде стимулювати місцеву економіку і збагачувати можливості локальної екосистеми.

За словами розробників проекту, плавуча СЕС такого розміру – це ефективний спосіб знизити вартість вироблення сонячної енергії. Оскільки сонячні батареї прикріплюються до спеціальних «поплавків» замість установки на землю, процес монтажу займає менше часу і обходиться дешевше.

Вода не тільки допомагає підтримувати оптимальну температуру сонячних панелей, що також підвищує їх ефективність, але й обмежує деградацію фотоелементів від впливу тепла в довгостроковій перспективі.

Плавучі сонячні ферми в Китаї (а також в Європі, Японії і Бразилії) стають все популярнішими, оскільки вони розглядаються як рішення проблем з перевантаженістю мереж. Крім того, при установці таких СЕС на зрошувальних водоймах або водосховищ для питної води вони також зменшують втрати води за рахунок випаровування.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: