Розпочався набір для всеукраїнського хакатону «Hack for good: збільшення кількості дівчат в STEM через IT-технології
3 Жовтня , 2017
Фургони Mercedes послужать доками для дронів-кур’єрів в Цюріху
3 Жовтня , 2017

Китай відправить місію на Марс до 2020 року

Китай має намір відправити свій перший зонд на Марс до 2020 року, а до 2030 року планує доставити з Червоної Планети на Землю перші зразки грунту і гірських порід, заявив головний інженер місії Чжан Рунцяо.

Китай прагне стати першою країною, яка проведе орбітальне і поверхневе дослідження Марсу в рамках однієї місії, сказав Рунцяо в середу на міжнародному форумі з дослідження Місяця і далекого космосу в Пекіні.

Марсіанська місія буде здійснюватись за допомогою космічного корабля, що складається з трьох частин: орбітального, посадкового та ровера. На своєму борту апарат буде нести 13 наукових приладів – сім в орбітальному модулі і шість в марсоході.

Орбітальна станція буде збирати дані про атмосферу Марсу, електромагнітне поле, температуру, поверхневий ландшафт та інші ключові наукові показники. Роботизований ровер, масою близько 200 кілограмів, буде виконувати завдання по збору даних на поверхні, а також по тестуванню техніки, яка має прокласти шлях для майбутніх місій з пошуку зразків в період з 2025-го по 2030 рік.

В США, Індії, Росії і Європейського космічного агентства вже є апарати на орбіті Марсу, але тільки США успішно посадили ровер і виконують дослідження на поверхні. До 2020 року НАСА, ЄКА і Об’єднані Арабські Емірати планують відправити до Марсу додаткові зонди.

Через два роки Китай відправить безпілотну місію на Місяць chang’e 4, а за нею послідує chang’e 5, в ході якої на Землю будуть доставлені зразки породи. У наступні роки Китай буде досліджувати астероїди і більш дрібні космічні об’єкти, поповнюючи знання про сонячну систему, її походження і формування, і ведучи пошук інформації про можливе позаземне життя.

Китай також планує відправити космічні безпілотники до Юпітера в 2036 році і Урану в 2046 році. Але спершу ученим належить вирішити проблему використання сонячних модулів на величезній відстані від Сонця і розробити довгострокові системи зберігання палива для хімічних двигунів в суворих умовах глибокого космосу.

Джерело: chinadaily.com

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: