Новий дрон-амфібія чудово літає, плаває і стрибає по воді
21 Вересня , 2017
П’ять технологій, які змінять вигляд доріг майбутнього
22 Вересня , 2017

Китай створив EM Drive? Експерти дуже сумніваються

Після деякого затишшя, новини про «неможливий електромагнітний двигун» повертаються. Дослідники з китайського космічного агентства опублікували через місцеві новинні агентства відео, на якому показаний імовірно функціонуючий електромагнітний двигун (EM Drive). Чи дійсно китайцям вдалося створити неможливе? Давайте не будемо робити поспішних висновків, принаймні так скоро, як це зробив Китай.

Для початку давайте згадаємо, що нам відомо про EM Drive на даний момент. До вищевказаних новин з Китаю ЗМІ повідомляли як мінімум про два імовірно проривних досягнення, пов’язаних із створенням електромагнітного двигуна. Джерелом одного з них було аерокосмічне агентство NASA, яке опублікувало рецензію на роботу, де заявляється про те, що електромагнітний двигун дійсно працює, принаймні в теорії.

Висновки, зрозуміло, зазнали певної частки скептицизму з боку деяких експертів і в кращому випадку були сприйняті неоднозначними і суперечливими. Чому так, розглянемо трохи нижче. Потім послідували новини з Китаю, в яких заявлялось, що експерти довели працездатність EM Drive і зараз почали проведення випробувань одного з них. В останньому ж опублікованому відео розповідається про те, що результати цих випробувань виявились успішними.

Конструкція EM Drive

Що таке EM Drive? Також відомий як радіочастотний резонатор з прискорюючим полем, EM Drive імовірно здатний генерувати тягу без використання будь-якого виду палива. Цю електромагнітну тягу створюють мікрохвилі, що вдаряються об стінки спеціальної камери. Крім того, загальний імпульс, створюваний EM Drive, імовірно постійно буде збільшуватись з його рухом, що в теорії дозволить космічному апарату розвивати дуже високу швидкість.

Інтерес до подібної технології абсолютно зрозумілий. Адже в перспективі це може відкрити дорогу до дешевих космічних польотів, а також більш швидких космічних подорожей. Однак є одне «але». Фізика, відповідно до якої цей EM Drive працює, йде в протиріччя з третім законом руху Ньютона – для кожної дії є еквівалентна і зворотна реакція, яку в нашому випадку в космосі неможливо створити без палива.

«Дія і реакція на цю дію є прямим результатом збереження імпульсу», — говорить Брайс Кассенті, експерт у розробці просунутих пропульсивних систем з Університету Коннектикуту.

«Порушення такого основоположного закону збереження імпульсу, призведе до позбавлення значної частини основи для всієї фізики, що нам відома».

Незважаючи на все наше бажання отримати пристрій, який може зробити справжню революцію в космічних подорожах і дозволить нам дістатись до Марсу і за його межі набагато швидше, ніж можливо зараз, малоймовірно, що цим пристроєм буде саме електромагнітний двигун. Як і не буде таким пристроєм варп-двигун, в якості якого деякі ЗМІ помилково прийняли EM Drive. Варп-двигун і EM Drive – зовсім різні речі.

На жаль, поки варп-двигун залишається можливим лише в реаліях наукової фантастики, дозволяючи подорожувати по космосу швидше швидкості світла шляхом обходження тканини простору-часу.

«Основна база всіх наукових знань говорить нам про те, що це неможливо, особливо з врахуванням теорії відносності Ейнштейна», — коментує NASA.

Без наявності EM Drive і явної неможливості, принаймні в найближчому (і, швидше за все, у віддаленому)  майбутньому, створити варп-двигун єдине, на що нам доводиться покладатись – це консервативні пропульсивні реактивні технології. Саме вони, швидше за все, дозволять людині дістатись Марсу і за його межі. Для цього, як кажуть фахівці, потрібно лише почати створювати великі, дійсно великі ракети з тяговими установками дуже великої потужності. І цим зараз займаються в NASA і таких приватних компаніях, як SpaceX, яка обіцяє, що її ракета Interplanetary Transport System зможе доставляти людей до Марсу лише за 80 днів. А на думку голови компанії Ілона Маска, у реактивних технологій ще залишився великий запас потенціалу. Реалізувавши його, можна буде скоротити час польоту до нашого планетарного сусіда всього до 30 днів.

Може, це і не виглядає швидше світла, або принаймні так само швидко, як приписують EM Drive, але це більш реалістичний варіант, який до того ж не стає в протиріччя перед фундаментальними законами фізики.

Джерело

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline