Підводний робот приніс погані новини про затоплений енергоблок АЕС Фукусіма
25 Липня , 2017
Mira Prism для iPhone – найдешевший доступ до доповненої реальності?
25 Липня , 2017

Китай розкриває генну технологію для створення суперлюдей

Гіперм’язисті собаки з пробірки.

Собаки, отримані «з пробірки» в лабораторії, мають вдвічі більшу м’язову масу, ніж ті, що народжуються природним шляхом, вони значно сильніші і швидші, повідомляє Ребекка Флад (Rebecca Flood) в британському таблоїді the Daily Express.

Первые генетически модифицированные собаки выведены в Китае

Дев’ятиденний Лонг Лонг був клонований від генетично модифікованої собаки | Фото: express.co.uk / Sino Gene

Двадцять восьмого травня в лабораторії приватної біотехнологічної компанії SinoGene народилась клонована з соматичної клітини собака породи бігль по кличці Лонг Лонг (Long Long).

Це перша клонована з нерепродуктивної клітини собака в Китаї і перша клонована собака у світі, виведена методом нокауту гену (це метод молекулярної генетики, при якому видаляють з організму або роблять непрацездатними певні гени).

«За допомогою цієї технології, обираючи певний ген собаки, ми можемо розводити тварин з великою кількістю м’язів, поліпшеним нюхом і більш сильною рухливістю», — розповідає Лаі Лянсюе (Lai Liangxue) з Інституту біомедицини й охорони здоров’я Гуанчжоу при Академії наук Китаю.

Геном собаки особливо складно модифікувати і копіювати, але його близька схожість з геномом людини означає, що він здавна був предметом прагнень генетиків. Тепер успіх китайців породив побоювання, що така ж технологія може бути використана для створення суперлюдей-солдатів, на зразок Капітана Америки і його ворогів в Marvel Comics.

Перший клон собаки китайці отримали слідом за південнокорейцями. Близько 65 ембріонів були «відредаговані», 27 цуценят з’явились на світ, один з них і Літл Лонг Лонг — єдині, хто був позбавлений гена міостатина. Відомо, що міостатин контролює розмір м’язів у людей.

Нагадаємо, що раніше в рамках досліджень фахівці з КНР першими в світі видалили один з генів піддослідних біглів, в результаті чого у псів з кличками Геркулес і Тяньгоу розвилась в два рази потужніша мускулатура, ніж у їх родичів. Крім того, тварини стали витривалішими.

Для того, щоб зробити тварин сильнішими, вчені видалили у них ген, відповідальний за вироблення міостатину — білка, який пригнічує ріст і диференціювання м’язової тканини. Його блокування призводить до значного збільшення сухої м’язової маси з практично повною відсутністю жирової тканини.

Китай раскрывает генную технологию для создания суперлюдей

Геркулес (ліворуч) і Тяньгоу (праворуч) – генетично модифіковані собаки | Фото: express.co.uk / Sino Gene

Як йдеться в статті, просунута технологія генетичного редагування була розрекламована як прорив, який може стати провісником появи «суперпорід» собак — сильніших і швидших, краще пристосованих до бігу і полювання.

«У собак Геркулес і Тяньгоу (або «небесна собака»), більше м’язів, ніж у звичайних біглів. Ми вважаємо, що їх сила і швидкість також будуть кращі, ніж у родичів. Вони будуть краще підходити для полювання і роботи в поліції», – коментує роботу Лянсюе Лаі (Liangxue Lai).

Однак дехто розкритикував експерименти з клонування собак, зіславшись на стурбованість етичного порядку, зазначає Флад. Так, Девід Кінг (King David), директор британської організації Human Genetics Alert (HGA), боїться, що цей прорив разом з існуючими випадками зміни людських ембріонів може призвести до подальших закликів створювати дітей на замовлення.

За словами Кінга, вже існує безліч прикладів євгеніки, зокрема, директор HGA згадав, що жінкам, які розумні і красиві, платять більше за їх яйцеклітини.

«Я спостерігаю початок кампанії в науковому співтоваристві за легалізацію генної модифікації людини», — наводить журналістка слова Кінга.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: