Безпілотник Vanilla VA001 встановив новий рекорд тривалості польоту
6 Листопада , 2017
Робот-лійка GardenSpace на сонячних батареях подбає про сад
6 Листопада , 2017

Китай проводить випробування рухової установки, яка зробить ядерні субмарини практично безшумними

Фахівці китайської суднобудівної компанії China Shipbuilding Industry Corporation (CSIC) протягом декількох років займалися розробкою принципово нового типу рухової установки, яка може зробити ядерні субмарини і морські суда швидшими і надтихими одночасно. І, згідно з інформацією, опублікованою в китайських державних засобах масової інформації, 18 жовтня 2017 року були успішно проведені перші ходові випробування експериментального судна, обладнаного принципово новою руховою установкою, яке було спеціально побудоване на верфі в місті Саньє на півдні Китаю.
Основою нової рухової установки є унікальний електродвигун з постійними магнітами з надпровідними обмотками, який проштовхує морську воду через шахту, що проходить крізь корпус субмарини або судна. За рахунок мінімальної кількості рухомих частин в такій руховій установці, вона практично не виробляє шуму, що дозволить зробити судно або субмарину повністю або майже безшумною.
Проекты субмарин с новым двигателем
Згідно з наявною інформацією, під час ходових випробувань експериментальне судно розвинуло розрахункову швидкість. При цьому, рівень створюваного судном шуму був вкрай низький і не перевищував заданого значення. Оскільки даний проект має секретний характер, то вся інформації про особливості конструкції нової рухової установки, про її параметри, включаючи потужність і рівень шуму, знаходиться в найсуворішій таємниці. Єдине, що відомо, це те, що така рухова установка розроблена, виготовлена і успішно пройшла перші випробування.
І насамкінець слід зауважити, що за інформацією, опублікованою в популярному блозі “Eastern Arsenal”, китайські фахівці займались випробуваннями нового типу рухової установки з 2011 року. Згідно іншої інформації, що межує з чутками, перші випробування повномасштабної магнітної рухової установки, яка створюється компанією Bohai Shipbuilding Heavy Industrial Corporation, будуть проведені в 2020 році.

Джерело

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline