Новий штучний інтелект розпізнає будь-які емоції через просту відеокамеру
22 Серпня , 2017
ШІ допомагає NASA шукати найкращі місця для посадки на Місяць
23 Серпня , 2017

Китай планує побудувати плавучі ядерні реактори

Китай планує побудувати цілу серію плавучих ядерних реакторів, які будуть живити фабрики на штучних островах, офшорні платформи, а також інші гуманітарні та інфраструктурні проекти країни.

Такі реактори, як правило, монтуються на ширококорпусних суднах і забезпечують приблизно 25 % потужності своїх великих наземних побратимів. Вони можуть переміщатись в райони, що потребують термінової постачі енергії (наприклад, потерпілі після цунамі), або здаватись в оренду клієнтам, яким потрібне потужне джерело електрики.

Модульний реактор ACP 100

Реактор Даний проект вартістю 150 мільйонів доларів розробляється Китайською національною корпорацією ядерної енергетики (CNNP). Одна така модульна установка може живити цілу флотилію з 20 малих реакторів.

Плавучий реактор ACPR50

Реактор Даний проект є конкурентом CNNP. У майбутньому він може включити в себе інші цивільні судна з ядерними установками (наприклад, криголами), однак зараз проект фокусується саме на реакторах. ACPR50 повинні заступити на службу вже в 2020 році.

Віце-директор Національного оборонного управління з питань науки, технології та промисловості Ван Йірен заявив, що основною метою плавучих реакторів стануть морські нафтові і газові платформи, а також станції опріснення, розташовані на віддалених островах. Крім цього реактори зможуть забезпечувати енергією підводні видобувні станції Китаю, які є одним з важливих стратегічних об’єктів фінансування всередині держави.

Реактор

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline