Система X-Matic перетворить будь-яке авто в безпілотник
25 Листопада , 2017
Що чекає SpaceX: компанія Ілона Маска розповіла про плани на майбутнє
25 Листопада , 2017

Китай істотно потіснив США в рейтингу найпотужніших суперкомп’ютерів TOP500

Вперше за всю історію рейтингу найпотужніших суперкомп’ютерів TOP500 Сполучені Штати Америки втратили незаперечну переваги. Згідно з даними нового випуску рейтингу на частку Китаю вже доводиться 201 суперкомп’ютер, а на частку США – 145 суперкомп’ютерів, що в процентному співвідношенні складає 35.3 і 29.8 відсотків відповідно. Ще півроку тому на частку Китаю припадало 160 суперкомп’ютерів, а на частку США – 169 і такі кардинальні зміни відбулись завдяки роботі двох китайських виробників серверного та суперкомп’ютерного обладнання – компаній Inspur і Sugon.
Нинішні лідери рейтингу TOP500, Китай і США, пішли далеко вперед від найближчих конкурентів, якими є Японія (35 суперкомп’ютерів) і Німеччина (20 суперкомп’ютерів).
“Китай зробив величезний прорив в галузі суперкомп’ютерних обчислень за останні 15 років. Ще в 2001 році в рейтингу TOP500 не було жодної китайської системи” – розповідає Джек Донгарра (Jack Dongarra), один з редакторів рейтингу і професор інформатики з університету Теннессі, – “Китайці активно розробляють свої власні технології, замінюючи ними західні. Цьому дуже сприяв продаж компанією IBM її “серверної” частини бізнесу китайській компанії Lenovo. Проте, США теж не стоїть на місці і кілька великих проектів будуть завершені у наступному році. Це, можливо, і не поверне США глобальну перевага в рейтингу, проте, загострить конкурентну боротьбу в цій сфері”.
У наступному році в кількох лабораторіях американського Міністерства Енергетики будуть запущені суперкомп’ютери рівня суб-ексафлопс, які перевершать будь-яку з існуючих суперкомп’ютерних систем, що займають верхні рядки рейтингу TOP500. Це потіснить Китай з перших позицій, але, вірогідно, не надовго, адже Китай планує до 2020 року запустити першу в світі обчислювальну систему рівня ексафлопс.
Відзначимо, що нинішній випуск рейтингу TOP500, як і всі попередні, був складений за результатами стандартного тесту Linpack, який визначає продуктивність системи шляхом вирішення складних систем алгебраїчних рівнянь. Однак, тест Linpack вже вважається застарілим, його синтетичні результати не дуже відповідають реальним показникам. Тому в новий випуск рейтингу TOP500 увійшли дані, отримані за допомогою тесту High-Performance Conjugate Gradient (HPCG), який дозволяє отримати більш збалансовану оцінку продуктивності обчислювальної системи за рахунок операцій з векторного множення матриць та розрахунків інших функцій, які більшою мірою відповідають типовим завданням, що розраховуються на суперкомп’ютерах.
Та найдивовижнішим є те, що лідером у тесті HPCG став японський суперкомп’ютер Fujitsu K computer, що займає 10 рядок рейтингу TOP500 (602.7 teraflops). На другому місці знаходиться китайський Tianhe-2 (580.0 tflops). А лідер рейтингу, китайська система TaihuLight в тесті HPCG виявилась лише на п’ятому місці (480.8 tflops), поступившись найпотужнішій американській системі Trinity (546.1 teraflops), яка посіла третє місце.

Джерело

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline