Норвегія вирішила повністю відмовитись від вирубки лісів
22 Жовтня , 2017
Камера нового типу дозволить автомобілям-роботам бачити, що знаходиться за кутами і перешкодами
22 Жовтня , 2017

Кількість домашніх СЕС в Україні збільшилась в 1,5 рази

 Всього українці встановили понад 2300 приватних сонячних електростанцій загальною потужністю 37 МВт

Згідно зі статистикою, наданою Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України, в 3 кварталі 2017 року ще 688 українських домогосподарств перейшли на отримання електрики з енергії сонця, що на 42% більше порівняно з 2 кварталом поточного року.

Цей показник також в 3 рази перевищує цифри аналогічного періоду 2016 року, коли лише 195 сімей встановили домашні сонячні електростанції. Причому за цей же період до 2015 року кількість таких домогосподарств становила лише 38.

Таким чином, за підсумками третього кварталу загальна встановлена потужність сонячних електростанцій індивідуальних домогосподарств зросла на 49%. Всього ж в Україні на сьогоднішній день сонячними батареями, підключеними до загальної електромережі, володіють 2323 сім’ї. Загальна потужність приватних СЕС становить 37 МВт, а обсяг залучених ними інвестицій – близько 35 млн євро.

рост частных СЭС Украина

«Стрімке зростання попиту населення на сонячну електроенергію пояснюється прийнятим у 2015 році Закону України № 514-VIII, яким надано вигідний «зелений» тариф з прив’язкою його до курсу євро. Це означає, що домогосподарство може продавати надлишок згенерованої «чистої» електроенергії в мережу і повертати кошти, вкладені в сонячні панелі без усякого ризику по відношенню до інфляції», – пояснив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Українці, які встановили сонячні батареї загальною потужністю до 30 кВт в 2017 році, зможуть реалізовувати чисту енергію за «зеленим» тарифом 18,09 центи/кВт*год до 2030 року. Тому, всім бажаючим вигідно окупити сонячні модулі варто поспішити і встановлювати їх найближчим часом.

Перехід на сонячну електроенергію також допомагає проводити влада на місцях. Зокрема, у Львівській області з обласного бюджету домогосподарствам повертають 22% річних за кредитом на сонячні панелі, а в Житомирській області – 20% суми кредиту.

«Як бачимо, сонячні електроустановки стають доступними пересічним громадянам. Це сигнал інвесторам, адже відкривається величезний ринок сонячних панелей, оскільки в Україні 6,5 мільйонів приватних домогосподарств. Тому будівництво заводу з виробництва сонячних модулів буде вигідною справою і стане позитивним внеском в економіку країни», – сказав Савчук.

LEU
LEU

3 Коментарі

  1. Volodimir Stepchuk сказав:

    Позитивний результат, думаю тенденція така ж залишиться і найблищих 2-3 роки… Чи можливо пару речень із статті використати на сайті https://prel.prom.ua/ ?

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: