В Південній Кореї створили легкий і зручний екзоскелет
29 Жовтня , 2019
У Лос-Анджелесі прокладають дорогу з перероблених пластикових пляшок
29 Жовтня , 2019

Художник продає маски для обману систем розпізнавання осіб

Якщо, наприклад в США, вийти на вулицю, озирнутись по сторонах і звернути увагу на стіни будівель — практично на кожній з них буде прикріплена камера спостереження. Особливо їх багато в Китаї, причому мало того, що вони встановлені навіть на сміттєвих баках, так ще й обладнані системою розпізнавання осіб, тобто, поліція здатна дізнатися ім’я і інші особисті дані майже будь-якої людини, що потрапила в поле зору камер. Така жорстка міра контролю, зрозуміло, не може не хвилювати жителів великих міст і деякі з них навіть вживають заходів щодо обману систем спостереження. Наприклад, купують маски американського художника на ім’я Лео Сельваджіо, який вже більше п’яти років поспіль пропонує сховатися від стеження під його особою.

Вперше про проект художника з американського штату Іллінойс стало відомо в 2014 році. Про нього написали багато зарубіжних видань, в тому числі і присвячений високим технологіям сайт Cnet. Чоловік дав своїм проектом назву URME Surveillance і запропонував відвідувачам придбати один з чотирьох товарів із зображенням його особи: паперову маску, набір з паперових масок для групи людей, гумову маску і програму URME Facial Video Encryptor для заміни осіб у відео-чатах.

Чи можна сховатися від камер спостереження?

Продаж цих товарів ведеться і донині. Паперову маску можна купити за 1 долар або ж роздрукувати на кольоровому принтері прямо у себе вдома і ні за що не платити. Набір для групи з 24 осіб можна придбати за 12 доларів або так само безкоштовно роздрукувати самостійно. Однак, варто розуміти, що паперова маска — це метод обману камер п’ятирічної давності, а технології розпізнавання осіб з тих пір сильно покращилися. Можливо, сьогодні ці маски повністю марні.

А ось у те, що гумові маски можуть обдурити системи розпізнавання осіб, віриться з великою охотою. Справа в тому, що вони обтягують практично все обличчя повністю і у людини видно хіба що в очі. Запам’ятати обличчя навряд чи зможуть навіть перехожі — як мінімум тому, що у масці людина виглядає вкрай моторошно і вони просто не захочуть дивитися на цю особу повторно. Маска з гуми коштує близько 300 доларів, а для тих, кому шкода грошей, існує безкоштовна схема для склеювання паперу.

Гумова маска для приховування обличчя від камер спостереження

Програма Facial Video Encryptor для комп’ютерів Mac спочатку коштувала 25 доларів, але сьогодні доступна безкоштовно. Ймовірно, це пов’язано з тим що зараз вона вже виглядає дуже простою, тому що все що вона вміла робити — це накладати статичне зображення обличчя художника на обличчя користувача. Сьогодні це виглядає вкрай примітивно, тому що повністю перетворити своє обличчя можна навіть на смартфонах. Згадайте ті ж FaceApp і Animoji — в 2014 році такі технології, напевно, здавалися неможливими.

Створюючи проект, художник явно розумів, на яку небезпеку він себе наражає. Справа в тому, що дозволивши тисячам людей ховатися від стеження під власним обличчям, він легко міг отримати проблемами із законом. Адже серед покупців цілком могли бути злочинці, які під час пограбувань могли надіти маску і поліція вважала б художника порушником закону. Так і до тюрми недалеко але, судячи з активності сайту URME Surveillance, з автором все в порядку.

Страх перед можливими проблемами у художника був відсутній через те, що він хотів привернути увагу громадськості до того, як стеження через камери спостереження впливає на суспільство. Так, можливо, стеження навіть за людьми які вийшли на прогулянку — занадто жорсткі заходи безпеки. Однак не варто забувати, що розвішані по містах камери і штучний інтелект допомагають поліції ловити небезпечних злочинців.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: