Створено перший у світі сонячний паливний реактор, який буде продовжувати працювати в темний час доби
26 Лютого , 2018
Тестовий виїзд найгабаритнішого в світі літака потрапив на відео
28 Лютого , 2018

Катапульта SpinLaunch запустить вантаж в космос в 120 разів дешевше ракети

Принциповим обмежувачем на всі польоти в космос з нашої планети є вартість запуску ракети-носія – сама система, плюс паливо і обслуговування. Вона непідйомна для малого приватного капіталу, але стартап SpinLaunch береться вирішити цю проблему. Його автори обіцяють побудувати космічну катапульту, яка зможе виводити вантаж на орбіту за ціною $0,5 млн. проти $62 млн. у SpaseX на Falcon 9.

Під катапультою в даному випадку розуміється різновид центрифуги з нерухомою віссю, яку можна розігнати до гіперзвукових швидкостей. З неперевірених джерел стало відомо про показник 4800 км/год – нібито розігнаний до такої швидкості модуль отримає достатній імпульс, щоб при правильному старті вилетіти за межі тяжіння Землі.

Поки не зовсім зрозуміло, як вантаж з катапульти буде долати щільні шари атмосфери без постійного прискорення. Тут варто процитувати засновника проекту, Джонатана Яні: «SpinLaunch використовує метод прискорення обертання, що задіює кутовий момент для поетапного прискорення транспортного засобу до гіперзвукових швидкостей».

Раніше в NASA вже вивчали концепт космічної катапульти і визнали затію економічно невигідною. Але в SpinLaunch стверджують, що розробили альтернативну конструкцію, саме з метою мінімізації собівартості запуску. Правда це чи ні, і в якій мірі – ми дізнаємося в майбутньому, якщо проект буде реалізований. І в такому разі шлях у космос дійсно виявиться відкритий для всіх.

Popular Mechanics

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: