Американці успішно випробували систему об’єднання дронів в групи
23 Січня , 2018
ДНК-нанороботи з дистанційним керуванням зможунь формувати молекулярні нанофабрики
24 Січня , 2018

Карбон будуть робити з пшениці і кукурудзи

Учені з Національної лабораторії відновлюваної енергії США (NREL) в штаті Колорадо навчились отримувати з пшениці і кукурудзи акрилонітрил, який є одним з основних компонентів вуглецевого волокна.

Карбон  — надзвичайно міцний і при цьому легкий матеріал, але для його виробництва потрібна нафта, а значить, дешевим він бути ніяк не може. Справа в тому, що одним з основних компонентів вуглецевого волокна є нітрил акрилової кислоти. Його отримують з нафти, аміаку і кисню, причому під час цього процесу виділяється велика кількість тепла і токсичних побічних продуктів.

Американські дослідники вирішили спробувати виготовити акрилонітрил з рослин — для цього в якості сировини були використані харчові відходи у вигляді неїстівних частин пшениці і кукурудзи, які можна в достатній кількості знайти в різних куточках світу. Виробництво включає в себе виділення з рослин сахарози з подальшим отриманням 3-гідроксипропіонової кислоти, яка при додаванні аміаку і титаноксиодного каталізатора перетворюється в акрилонітрил.

Внаслідок такого хімічного процесу не виділяється ні надлишкове тепло, ні токсичні сполуки ціаністого водню. Тепер вчені збираються виготовити з отриманого органічного акрилонітрилу вуглецеве волокно, а допоможуть їм у цьому кілька великих компаній, які серйозно зацікавились новою технологією для перспективного використання в автомобільній промисловості.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: