Toyota розробляє електромобіль, який буде заряджатись за кілька хвилин
28 Липня , 2017
У Гарварді створили матеріал, здатний заклеїти будь-яку рану
29 Липня , 2017

Канадський всюдихід-амфібія Arktos: з води на лід і назад

Гусенична двосекційна махіна вагою 25 тонн відмінно плаває і долає практично будь-які перешкоди.

Канадский вездеход-амфибия Arktos: из воды на лёд и обратно

Канадський всюдихід Arktos — одна з найбільш прохідних машин в світі. Створений спеціально для роботи в умовах крайньої Півночі (або Півдня), цей гусеничний двосекційний монстр вагою 32 тонни відмінно плаває, здатний вибратись з води навіть на крутий (до 3 метрів), покритий льодом або гравієм берег, проходить, не провалюючись, по снігу, не ковзає на льоду, може доставити до 20 тонн вантажу по рівній дорозі, 10 по пересіченій місцевості і 5 по воді, може взяти на борт 52 людини і, не прискорюючись, тримається на дрібному гравії.

Складається Arktos з двох секцій, кожна — зі своєю силовою установкою, дизельним двигуном. Кожен двигун працює по трьох вісях з незалежними кутами; це дозволяє йому легко пірнати у воду і виходити на круті береги, вибиратись з болота на тверду землю, з льоду на гравій і з льоду в воду, йти по торосам, сипучим пісках, підніматись на стрімкі урвища і спускатись з них. На землі він спирається на широкі гусениці, а по воді рухається завдяки водометній системі. Корпуси секцій виконані з армованого пластику, деталі — з композитних матеріалів, кевлару і бронескла.

Arktos може, практично, все. В Казахстані їх закупили рятувальники на Північному Каспії, в морі Бофорта він допомагає рибалкам і вченим, нафтовики за його допомогою гасять нафтові плями і торф’яні пожежі — завдяки системі розбризкування води нафтова плівка не осідає на обшивці корпусу. За допомогою всюдихода-амфібії можна евакуювати людей з нафтової вишки, з крижини або судна, заблокованого льодами. На борт можна підняти майже будь-яку техніку — наприклад, кран, водомет або бур. Коштує Arktos від трьох до чотирьох з половиною мільйонів доларів, тому використовувати його як снігохід і човен для підлідної риболовлі та дайвінгу може не кожен, але і такі любителі знаходяться.

 

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: