«Латки» для серця будуть друкувати на 3D-принтері
24 Вересня , 2017
Тунель довжиною 400 м за добу: незвичайна технологія
24 Вересня , 2017

Кабель від Microsoft і Facebook на 160 терабіт за секунду

Microsoft і Facebook створили високотехнологічний підводний кабель Marea, здатного забезпечити одночасну трансляцію 71 000 000 роликів Youtube в HD-якості.

Microsoft, Facebook і телекомунікаційна корпорація Telxius завершили створення Marea — самого технологічно просунутого підводного кабелю на сьогоднішній день. Marea перетинає Атлантичний океан на глибині більше ніж 5200 метрів нижче рівня моря, з’єднуючи Вірджинія-Біч з Більбао, що в Іспанії. Довжина цього дива інженерної думки становить цілих 6 600 км, а загальна вага близько 4,65 мільйонів кілограмів. Marea може передавати до 160 терабіт даних на секунду, що, за заявою Microsoft, більше ніж в 16 мільйонів разів швидше, ніж середньостатистичне домашнє інтернет-з’єднання, що дозволяє одночасно транслювати 71 мільйон відео в HD-якості». До 2025 року очікується восьмикратне збільшення трафіку на поточних цифрових сервісах, а тому потенціал нового кабелю буде реалізований на всі 100%.

Важливою перевагою Marea є також і те, що в майбутньому його можна буде кастомізувати і налаштовувати для взаємодії з різними мережевими пристроями. В даний час в Microsoft представлений широкий спектр хмарних сервісів, які компанія планує покращити за допомогою Marea: від Bing і Office 365 до Skype і Xbox Live. Для Facebook Marea в першу чергу цікавий як засіб, який дозволить соціальній мережі підтримувати VR-інтерфейс. Рафаель Арранз (Rafael Arranz), головний операційний директор Telxius, у попередній заяві згадав, що «всі сучасні програми, особливо пов’язані з відео, споживають величезні мережеві ресурси. Щоб забезпечити їх коректну роботу, необхідно прив’язати кожен сервіс до високопродуктивної системи з високою пропускною здатністю».

 

Стимулом для створення кабелю став ураган Сенді, який в 2012 році, викликав масове порушення мережевих комунікацій і залишив США без інтернету та телефонного зв’язку на кілька днів. «Це була серйозна подія, — говорить Френк Рей, директор глобальної мережевої стратегії підрозділу Microsoft Cloud Infrastructure and Operations, в заяві для преси. «Вся мережа між Північною Америкою і Європою була ізольована протягом кількох годин. Ураган виявив потенційну проблему в консолідації трансатлантичних кабелів, які були локалізовані в Нью-Йорку і Нью-Джерсі». Після зустрічі з керівниками Facebook на зборах, компанії в кінцевому підсумку погодились об’єднати зусилля для створення потужного і надійного кабелю. Робота почалась в минулому році — в серпні 2016 року.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline