У Кембриджі розробили надефективну паливну комірку водорості
13 Січня , 2018
Toyota e-Palette: концептуальний універсальний шаттл
14 Січня , 2018

Євросоюз витратить 1,2 мільярда євро на розробку власних суперкомп’ютерів

Інформаційно-аналітичне видання Bloomberg з посиланням на заяву Європейської комісії повідомляє про те, що Європейський Союз збирається витратити 1,2 мільярд євро, щоб наздогнати Китай, США і Японію в розробці суперкомп’ютерів. Як вказує джерело, в результаті Брекзиту Великобританія може опинитися за бортом цього проекту.

Якщо все вийде, то до 2020 року Європа може отримати два суперкомп’ютери зі швидкістю роботи в сто квадрильйонів обчислень на секунду, а також як мінімум два, але менш потужних комп’ютера зі швидкістю в кілька десятків квадрильйонів обчислень на секунду. Ще через два роки ЄС планує отримати комп’ютер нового покоління зі швидкістю квінтильйон операцій на секунду. Даний проект дозволить Європі стати незалежним і конкурентоспроможним гравцем на цифровому ринку економіки майбутнього.

Видання повідомляє, що ініціативний проект був запропонований ще в березні минулого року, проте дані про фінансування були опубліковані тільки зараз. Керуюча структура Євросоюзу виділить на проект 486 мільйонів євро, інші кошти планується залучити від країн-учасниць ЄС і «асоційованих держав», які виявлять бажання брати участь у проекті. Також буде вітатись і ініціатива від приватних компаній, йдеться в заяві.

Про своє бажання взяти участь у проекті вже висловили 13 країн: Франція, Німеччина, Люксембург, Нідерланди, Греція, Італія, Іспанія, Швейцарія, Португалія, Словенія, Хорватія, Бельгія, Болгарія. Що стосується Великобританії, то від ініціативи участі вона поки утрималась, а на думку експертів, її вихід з ЄС взагалі залишає можливість участі цієї країни під великим питанням.

Європа значною мірою відстає в суперкомп’ютерній гонці від США, Японії та Китаю. Багато європейських компаній та урядових агентств, в першу чергу метеорологічні, змушені орендувати обчислювальні потужності суперкомп’ютерів, розташованих за межами Європейського континенту. Європейських чиновників турбує те, що така практика підвищує ризик крадіжки конфіденційної інформації, а в разі політичних міждержавних різночитань взагалі Євросоюзу загрожує закриттям доступу до суперкомпьютерів. В якості прикладу ставиться Китай, який зайнявся розвитком власних суперкомп’ютерів після того, як уряд США заборонив своїм компаніям продавати їх на Схід.

В результаті Китай не тільки зміг стати домінуючим гравцем у суперкомп’ютерній сфері, але й усіма силами намагається утримати своє лідерство. Наприклад,  Китайська академія наук планує до 2020 року завершити розробку суперкомп’ютера Tianhe-3 з обчислювальною потужністю до квінтильйонів операцій на секунду.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: