Український стартап Kwambio створив унікальний високошвидкісний 3D-принтер для друку кераміки
27 Грудня , 2017
Tesla отримає проривну систему навігації у 2018 році
27 Грудня , 2017

ЄKA випробовує мінісупутники, здатні самостійно змінювати орбіту

Фахівці ЄКА розробили нову модель маленьких супутників CubeSat, здатних самостійно змінювати орбіту за допомогою бутанових двигунів, встановлених на їх корпусах. Перші подібні супутники — GomX-4B і GomX-4A — будуть запущені на початку лютого 2018 року.

Обидва апарати обладнані невеликим набором дослідного обладнання і невеликими спареними маневровими двигунами, які зможуть переміщати восьмикілограмовий супутник зі швидкістю до 15 метрів на секунду. Маневрувати апарат зможе за рахунок почергового або попарного увімкнення двигунів. Розробники відзначають, що палива в них вистачить приблизно на одну годину безперервного польоту.

«Паливо перебуває під тиском і виходить через маленьке сопло. Використовуючи рідкий бутан, ми змогли досягти серйозного збільшення швидкості літальних апаратів. В рідкій формі газ приблизно в 1000 разів щільніший, ніж в газоподібній, тому у нас вийшло вмістити в бак досить великий об’єм бутану, якого вистачить на годину польоту», — повідомляє глава компанії NanoSpace, що розробила двигуни.

Після відділення від ракети-носія GomX-4А і 4B розгортають антени один до одного і використовують двигуни, щоб віддалитись і перевірити міжсупутниковий зв’язок. Далі інженери протестують різні режими роботи двигунів, щоб переконатися, що все працює як треба.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: