Робот-хірург, якого треба з’їсти
14 Серпня , 2017
Розроблено алгоритм, здатний розпізнавати сарказм
14 Серпня , 2017

Ізраїльські вчені перетворили акваріум з водою в 3D-сканер

Вчені з Тель-Авівського університету і Університету Бен-Гуріона при підтримці своїх канадських і китайських колег змогли вирішити проблему неточного зчитування предметів лазерними 3D-сканерами. Спосіб виявився дуже недорогим, але ефективним.

Відповідно до закону Архімеда, на тіло, занурене в рідину, діє виштовхуюча сила, рівна вазі витісненої цим тілом рідини. Це цінне знання і застосувала міжнародна група дослідників, змайструвавши свій 3D-сканер з недорогого маніпулятора і заполненого водою акваріума. Принцип його роботи досить простий: маніпулятор тримає сканований предмет, а потім занурює його в резервуар з водою, дістає, знову занурює, роблячи це з постійною швидкістю. Спеціальний апарат в цей час вимірює зміну рівня води і створює набір зрізів сканованого предмета, після чого передає отримані дані програмі, яка об’єднує інформацію і на її основі робить 3D-модель.

Як слід вмочивши в резервуар навіть предмет зі складною формою, можна досягти дуже великої подібності оригіналу і створеної на його основі моделі. Можливості свого методу дослідники продемонстрували на прикладі фігурки слона з наїзником. Зараз розробники зайняті доопрацюванням методу, адже таке сканування займає досить багато часу, крім того, є й проблеми з розпізнаванням увігнутих ділянок і порожнин предметів.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: