Як боротись з повенями? За допомогою 25 тонних воріт
11 Листопада , 2017
Робот-мотоцикліст компанії Yamaha поки що не зміг обігнати професійного мотогонщика
11 Листопада , 2017

Італія відмовиться від вугільних електростанцій до 2025 року

Італія прискорить поетапну відмову від вугілля, як джерела для виробництва електроенергії, і закриє всі вугільні електростанції до 2025 року. Про це у вівторок заявив журналістам міністр економічного розвитку Італії Карло Календа.

З ініціативою припинити використання вугілля в найближчі роки Італія приєднається до ряду інших країн, серед них Великобританія, Франція і Канада, які поставили перед собою аналогічні цілі.

У 2014 році в Британії вугілля забезпечувало близько 30% електроенергії в країні – за рік до того, як уряд зобов’язався припинити його спалювання на ТЕС до 2025 року. Згідно з даними за 2016 рік, внесок вугільних електростанцій в енергобаланс країни становив лише 9%.

Багата на гідроелектричні ресурси Канада залежить від викопного палива приблизно на 20% від усього енергетичного балансу. Франція, яка в липні зобов’язалась поетапно відмовитись від вугілля до 2022 року, завдяки розвиненій ядерній енергетиці, отримує лише близько 4% своєї електроенергії від вугільних установок.

За даними Argus Media, в Італії експлуатується кілька вугільних електростанцій загальною потужністю 8 ГВт, що становить 15% від загального виробництва енергії. Таким чином, закриття цих заводів може мати більший вплив на експортерів вугілля, ніж на економіку Італії. При цьому в Італії є тільки одна вугільна шахта, а близько 90% вугілля поставляється в країну за рахунок імпорту, забезпечуваного такими країнами як Південна Африка, Росія, Австралія і США.

У той же час, Enel, найбільший постачальник електроенергії в Італії, має досвід запуску електростанцій на поновлюваних джерелах енергії на всіх континентах (включаючи багато ВДЕ-проектів в США).

Раніше уряд Італії заявив про плани відмовитись від вугілля до 2030 року. У відповідь на це італійський мережевий оператор Terna сказав, що країна повинна «збільшити потужність газових установок, як мінімум, на 1 ГВт, щоб гарантувати стабільну роботу національної системи», додавши, що додаткові капіталовкладення на створення альтернативних енергосистем з терміном до 2025 року, ймовірно, вимагатимуть великих інвестицій.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline