Скоро ми точно будемо знати, де пропадають літаки
26 Березня , 2017
Єдиний стандарт для інтеграції електромобілів в мережу будуть створювати Nissan, Mitsubishi і PSA
26 Березня , 2017

iPhone 8 дебютує з технологіями доповненої реальності

У планах випустити ще й окуляри.

У минулому компанія Apple неодноразово висловлювала свою зацікавленість технологіями доповненої реальності. У той же час ми чули багато суперечливої інформації щодо розроблюваних купертинцями рішень AR. Нові дані, які приводить ресурс Bloomberg, дють краще розуміня ситуації.

Bloomberg: Apple дебютирует с технологиями дополненной реальности в iPhone 8, а затем выпустит еще и очки

Джерело підтверджує попередні чутки про те, що в складі Apple є величезна команда з сотень фахівців, що займається технологіями доповненої реальності. Також, повідомляється, що ця команда постійно поповнюється новими фахівцями.

Нещодавно, наприклад, до них долучилися такі талановиті фахівці, як Томлінсон Холман, творець звукового стандарту THX, Коді Уайт, колишній керівник команди розробників платформи віртуальної реальності Amazon Lumberyard, колишній співробітник Oculus Юрій Петров, а також Аві Бар-Зів, який раніше працював над проектами HoloLens і Google Earth.

Також у команді є чимало фахівців із групи, що займається розробкою камери iPhone. Загалом, всі ці призначення недвозначно вказують, що Apple налаштована серйозно.

Крім окремих фахівців можна згадати ще недавні стратегічні придбання Apple. У 2015 році Apple придбала молоду німецьку компанію Metaio, що займається доповненою реальністю. Як повідомляється, колишній глава Metaio зараз очолює команду стратегів Apple, які вирішують, які технології гідні інвестицій, а які – ні.

У минулому році активи Apple поповнила компанія FlyBy Media, яка розробляє ПЗ для AR-камер. Відома Magic Leap також цікавила Apple – в минулому році Тім Кук особисто відвідував головний офіс розробника перспективної технології доповненої реальності.

За даними джерела, перші розробки Apple в галузі доповненої реальності знайдуть застосування вже в наступному смартфоні iPhone 8. Якщо бути точним, їх отримає камера нового iPhone. Частина нової функціональності заснована на розробках PrimeSense, яку Apple придбала в 2013 році і чиї розробки використовуються в контролері Microsoft Xbox Kinect.

Йдеться про можливість змінювати точку фокусування і глибину різкості зображуваного простору вже після зйомки. Крім того, камера дозволить виділяти людину або її частини, наприклад, голову, а потім проводити з ним різні маніпуляції, наприклад, повертати на кут 180°. Накладання віртуальних предметів і застосування різних ефектів до фото (як у Snapchat) – ще один потенційний сценарій використання технологій доповненої реальності.

Якщо вірити Bloomberg, в перспективі Apple планує випустити окуляри доповненої реальності. Чутки про те, що Apple працює над окулярами доповненої реальності ходять вже кілька років, але, буквально, минулого місяця з’явилась інформація, що пристрій створюється у співпраці з Carl Zeiss і може вийти вже в цьому році.

За попередніми даними, окуляри зможуть підключатись по бездротовому каналу до смартфону iPhone і виводити перед очима користувача різний контент (фільми, зображення, карти тощо).

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline