Розроблена «безсмертна» літій-іонна батарея
19 Листопада , 2017
Зламана перша китайська орбітальна станція може впасти на Європу або США
19 Листопада , 2017

Intel і AMD об’єднались для створення кращої інтегрованої графіки для PC

Як ми всі прекрасно знаємо, на протязі довгих років корпорації AMD і Intel були досить серйозними суперниками в сфері створення мікропроцесорів для настільних комп’ютерів. Але коли мова заходила про процесори для ноутбуків, тут завжди панувала Intel, AMD в даному секторі виступала досить скромно. І ось тут на думку спадає приказка «ворог мого ворога – мій друг», адже тільки так можна пояснити об’єднання двох компаній проти спільного супротивника – NVIDIA, в спробі створити найкраще рішення для інтегрованої лептоп-графіки.

AMD Intel запропонувала використовувати в нових процесорах Core-i7 графічні технології Radeon, а також інтегрувати в процесори пам’ять формату HBM2 (пам’ять зі збільшеною пропускною здатністю даних). На виході ми отримуємо потужний центральний процесор від Intel, з якісно інтегрованою відеосистемою від AMD, а також швидку пам’ять, інтегровану в цей же чіп. Конструкцію назвали EMIB (Embedded Multi-die Interconnect Bridge), і вона забезпечує неймовірно швидку передачу цифрових сигналів на коротких дистанціях між усіма компонентами процесора.

Переваги цієї технології незаперечні. Думаю, що багато хто погодиться з тим, що інтегрована графіка Intel в останні роки залишала бажати кращого. А процесор нового покоління не тільки буде забезпечувати кращу графічну складову ігор і додатків, але також підійде для дуже компактних ноутбуків і ультрабуків. Адже окрема відеокарта їм буде просто не потрібна. Якщо вірити фахівцям Digital Foundry, майбутня відеосистема буде включати в себе 24 обчислювальні одиниці і 1536 потокових процесорів, що працюють на частоті від 1 до 1,1 ГГц. Це дозволить забезпечити ноутбуку графічну потужність 3,3 терафлопса, що, на секундочку, ставить даний вбудований GPU в один ряд з NVIDIA GTX 1050 Ti.

Поки Intel і AMD не поспішають розкривати світу всі свої козирі, але одне зрозуміло вже зараз: якщо цей тандем дійсно проявить себе з кращого боку, інженерам NVIDIA доведеться дуже несолодко на ринку лептопів. Ми будемо стежити за розвитком цієї історії і, як тільки з’являться нові деталі, повідомимо про них.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: