Нова 5-нм технологія компанії IBM дозволить розмістити 30 мільярдів транзисторів на чіп, розміром з ніготь
14 Червня , 2017
Японський вантажний мультикоптер, який обіймає вантаж
14 Червня , 2017

Індія провела перший успішний запуск надважкої ракети GSLV-Mk III

5 червня 2017 року можна вважати однією з найбільш важливих дат для космічної галузі Індії. Саме в цей день індійська Організація космічних досліджень (Indian Space Research Organization, ІSRO) зробила перший успішний запуск 640-тонної ракети GSLV-Mk III, яка вивела в космос комунікаційний супутник GSAT-19. Верхня ступінь цієї ракети доставила супутник у відведене йому місце на екваторіальній геосинхронній орбіті, де він буде працювати, обертаючись одночасно з Землею.
Ракета GSLV-Mk III, яку журналісти видання “The Indian Express” прозвали “монстром”, повністю відповідає цьому прізвиську. 43-метрова ракета важить стільки ж, як 200 дорослих індійських слонів, що є традиційним для Індії способом порівняльного виміру ваги -) Звичайно, ракеті GSLV-Mk III далеко до 3 100-тонної ракети Saturn V, вагу якої фахівці НАСА свого часу оцінили в 400 слонів. Судячи з усього, фахівці американського та індійського космічного агентства використовують слонів різного виду для оцінки ваги їх ракет -)).
Ракета GSLV-Mk III #2
Успішний запуск ракети GSLV-Mk III є величезним кроком для індійської космічної галузі, яка в минулому була змушена вдаватись до послуг третіх країн для виведення на орбіту важких та громіздких вантажів. Тепер Індія і сама в змозі виводити подібні вантажі в космос, що дозволить цій країні заощадити досить суттєві кошти при запуску власних супутників і заробляти на запусках супутників для інших країн.
“Успіх місії GSLV-MKIII D1/GSAT-19 ввів Індію в коло країн, здатних виробляти запуски надважких ракет-носіїв і самостійно виводити в космос великі супутники” – написав у своєму Твіттері прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді (Narendra Modi) – “Вся країна пишається цим досягненням!”.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline