AREE – проект незвичного космічного апарату, призначеного для проведення досліджень на поверхні Венери
13 Вересня , 2017
Створена система кондиціонування, яка суттєво зменшує використання енергії
13 Вересня , 2017

Індія приєднується до пошуків темної матерії

Двадцять п’ять років тому в Індії була закрита дослідна підземна лабораторія, в якій проводились наукові дослідження, що проводяться в умовах відсутності перешкод з боку космічних променів. Після цього індійські вчені-фізики були змушені працювати у складі міжнародних груп, що проводять дослідження в підземних лабораторіях, розташованих у різних куточках земної кулі. Однак, починаючи з 2 вересня 2017 року, підземна наукова лабораторія Jaduguda Underground Science Laboratory, розташована на глибині 550 метрів, була знову відкрита і скоро в ній почнуться пошуки частинок невловимої темної матерії.
Роботи у знову відкритій підземній лабораторії будуть проводитись співробітниками Інституту ядерної фізики Саха (Saha Institute of Nuclear Physics), Калькутта. Лабораторія являє собою печеру, площею 37 квадратних метрів, розташовану на урановому руднику в 260 кілометрах на захід від Калькутти.
Рівень фонового випромінювання в цій печері повинен бути мінімальним, адже найближчі уранові пласти знаходяться на відстані 300 метрів від печери. Більш істотним джерелом перешкод являється радіоактивний газ радон, який є продуктом розпаду урану і який просочується в печеру через мікротріщини в породах. На першому етапі роботи індійські фізики проведуть вимірювання змін рівня фонового випромінювання, а отримані ними дані послужать для фільтрації сигналів і виділення із загального сигналу лише сигналів частинок, які прибули з космічного простору.
По завершенню проведення попередніх вимірювань в печері буде встановлено охолоджуваний до низької температури датчик на основі йодиду цезію, за допомогою якого і будуть проводитись пошуки частинок темної матерії.

Першоджерело

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline