Гіперзвукові амбіції Google допоможуть реалізувати Hyperloop і здешевити геотермальну енергію
10 Березня , 2018
Маск представив концепт підземного швидкісного електробуса
11 Березня , 2018

Імпланти з золота і титану повернули зір сліпим мишам

В журналі Nature Communications опубліковані результати дослідження вчених з університету Фудана, які розробили прототип нового штучного фоторецептора. Так називають чутливі до світла структури всередині очей, що відповідають за отримання інформації ззовні – те, що ми називаємо «здатністю бачити». Як і будь-яка частина організму, вони можуть бути пошкоджені, але тепер у дослідників з’явився шанс створити особливий протез.

Китайські вчені взяли за основу діоксид титану, матеріал з яскраво вираженою реакцією на попадання фотонів світла. Вони сконструювали з нього сіточки фоторецепторів, які за допомогою нанодротів з золота вживили піддослідним мишам. Але спочатку для чистоти експерименту вівісектори пошкодили геном гризунів, щоб ті осліпли «природним шляхом», за рахунок деградації їх власних фоторецепторів в очах.

Після установки сліпим мишам імплантів, ті знову стали реагувати на світло, причому реакція відрізнялася в залежності від обраної частини видимого спектру. Проте, на даному етапі вчені не можуть зрозуміти, наскільки детально бачать мишки, чи розпізнають вони образи, правильно чи ні розрізняють кольори. Тільки сам факт відновлення реакції на світло — втім, імпланти успішно пропрацювали більше 8 тижнів на різних особинах без будь-яких побічних ефектів, що вже є непоганим результатом.

Фахівці з інших країн вже угледіли в китайській розробці шанс на отримання дешевого та ефективного засобу проти недуг на зразок пігментного ретиніту або дегенерації жовтої плями. Обидва захворювання дуже поширені у всіх країнах, особливо у людей похилого віку – якщо ми навчимося замінювати фоторецептори, що відслужили своє імплантами, світ, напевно, «прозріє» заново.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: