Для роботів зробили м’який камуфляж “під восьминога”
26 Жовтня , 2017
Павукові «лабіринти» допоможуть боротись з шумовим забрудненням
26 Жовтня , 2017

Ілон Маск: ракета з двигуном Raptor буде безпечніша авіалайнера

У недавньому AMA («питання-відповідь») на Reddit Маска запитали про двигун ракети Raptor. Він відповів, що двигун — це вишенька на торті, до того ж масштабована, але основні труднощі пов’язані з забезпеченням безпеки і запобіганням «незапланованої ” розборки». Так в колах SpaceX жартома називають аварію, після якої ракета розвалюється на частини.

SpaceX Raptor

У 2016 році ВПС США уклали контракт зі SpaceX на проектування та розробку прототипу двигуна першого ступеня Raptor, який працює на подвійному ракетному паливі. В основі конструкції лежить багаторазовий двигун SpaceX Raptor, що працює на метані, який використовується на верхніх ступенях ракети Falcon 9 і Falcon Heavy. Ілон Маск особисто заявився на Reddit і відповів на кілька запитань про прототипи та інші цілі конструкції Raptor.

Хтось запитав: «чи Можете ви оновити для нас статус масштабування прототипу Raptor до кінцевого розміру? У прототипу заявленого Raptor в даний час тяга близько 100 тонна-сил, і вона буде збільшена до 170 тонна-сил, дотримуючись вашої конструкції, представленої на конференції IAC/2017. Розкажіть нам більше про поточний статус і очікувані (найкращі) терміни підсумкового масштабування?».

Маск дав докладну відповідь:

«Масштабування тяги – найпростіша частина. Дуже просто масштабувати розроблений Raptor до 170 тонн. Конструкція літального апарату набагато легша і щільніша і надзвичайно надійна. Мета полягає в тому, щоб привести у відповідність або перевершити рівень безпеки пасажирських авіакомпаній».

«Якщо наші двигуни досить близькі до авіадвигунів по надійності, мають захисний щит для захисту від швидкого незапланованого розбирання і у нас буде більше двигунів, ніж звичайна для авіалайнерів пара, тоді перевищення рівня авіаційної безпеки стане можливим. Це особливо важливо для подорожей з точки в точку на Землі. Можливість дістатись на ракеті куди завгодно за 30 хвилин замість 15-годинного перельоту буде серйозно затьмарена написом «до речі, ви можете померти» на квитку».

Верхи на ракеті

Багаторазові ракети SpaceX проклали шлях для економічних, екологічно безпечних та ефективних космічних подорожей. Прототип двигуна Raptor, як пояснив Маск, в даний час масштабується для використання в ракетах аерокосмічної компанії. Але його відповіді не тільки підтвердили, що SpaceX зможе масштабувати двигун, але і підтвердили, що основну увагу буде присвячено безпеці пасажирських перевезень – і все це вказує на можливість звичайного пересування за допомогою ракет.

Отже, є можливість того, що в найближчому майбутньому SpaceX буде продавати свої ракети для звичайного використання в комерційних цілях? Це можливо. Однак спершу компанія допрацює свій двигун і підвищить безпеку для пасажирів. Пріоритети компанії – захист від незапланованої розборки» — залишаються правильними.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: