Франція до 2023 року почне використовувати високошвидкісні автономні потяги
24 Червня , 2017
Нейромережа відшукає зниклих людей
24 Червня , 2017

Ілон Маск про розцінки SpaceX: з нами супутники стають безкоштовними

Бюджет американських ВПС нещодавно став доступний для ознайомлення всім бажаючим, тому з’явилась можливість порівняти ціни на запуски у компаній, що надають такі послуги. З’ясувалося, що SpaceX — великі молодці, і їх ціни істотно відрізняються від розцінок United Launch Alliance (ULA), що належить Boeing і Lockheed Martin.

Американський уряд платить ULA фіксовану ціну за запуск будь-якої ракети-носія, чи то Atlas V, Delta IV або Delta IV Heavy. Крім того, компанії виплачують додаткові внески, які гарантують стовідсоткову готовність до запуску у разі непередбачених ситуацій.

Згідно з опублікованим на сайті кошторисом, вартість запуску однієї ракети в 2020 фінансовому році становитиме 422 мільйони американських доларів, а в наступному — вже 424 мільйони. При цьому, в минулому році ВПС США заплатили SpaceX за запуск супутника зв’язку всього 83 мільйони, а навесні 2017 року SpaceX вивела на орбіту ще один такий супутник за 96 мільйонів. Комерційний запуск однієї ракети Falcon 9 коштує близько 65 мільйонів доларів, але військові зазвичай пред’являють серйозніші вимоги по частині безпеки та забезпечення запусків, тому для них ціна зазвичай буває вища. Але навіть в такому випадку різниця очевидна.

$300M cost diff between SpaceX and Boeing/Lockheed exceeds avg value of satellite, so with flying SpaceX means satellite is free basically https://t.co/CaOulCf7ot

— Elon Musk (@elonmusk) 16 червня 2017 р.

З цього приводу Ілон Маск написав у себе в твіттері, що при таких розцінках замовник по суті отримує сам супутник безкоштовно, а виконавчий директор ULA визнав, що компанія не може конкурувати зі SpaceX по вартості запуску.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: