Вчені виявили новий вид прояву магнітних монополів
20 Грудня , 2017
Martti: система автономних авто, здатна їздити в будь-яких умовах
20 Грудня , 2017

Ілон Маск показав майже зібрану ракету-носій Falcon Heavy

Ілон Маск опублікував у «Твіттері» фотографії практично повністю зібраної ракети-носія Falcon Heavy, що знаходиться на космодромі мису Канаверал у Флориді (США). Тепер у нас з’явилася можливість вперше «вживу» подивитись, як буде виглядати фінальний результат багаторічної роботи компанії SpaceX.

Нагадаємо, що перший запуск ракети Falcon Heavy запланований на січень 2018 року. Конструкція ракети-носія передбачає використання двох бокових прискорювачів, виконаних на основі першої ступені Falcon 9 Block 5. На верхівці прискорювачів розміщений композитний захисний конус. Кожен прискорювач має по 9 рідинних ракетних двигунів Merlin 1D, розташованих за схемою Octaweb, з одним центральним двигуном і рештою вісьмома, розташованими навколо нього.

Сумарно при запуску 27 двигунів Мерлін 1D (центральний блок і бічні прискорювачі) створюють тягу 22 819 кН на рівні моря і 24 681 кН у вакуумі. Планується, що носій зможе доставляти до 63,8 т на низьку опорну орбіту, до 26,7 т на геоперехідну орбіту, до 16,8 т на Марс і 3,5 т на Плутон.

Falcon Heavy, як і Falcon 9, буде обладнана елементами системи багаторазового використання для контрольованого повернення і м’якої посадки як центрального блоку, так і бічних прискорювачів. У зв’язку з тим, що перша ступінь Falcon Heavy при розтикуванні з другою ступіню буде володіти значно більшою швидкістю і знаходитись набагато далі від стартового майданчика, в порівнянні з першою ступіню Falcon 9, то необхідність її повернення на посадковий майданчик спричинить значне зниження маси виведеного вантажу. Тому в високоенергетичних запусках на геоперехідну орбіту вона буде здійснювати посадку на плаваючу платформу. Бічні прискорювачі, навпаки, будуть мати можливість повернення до місця старту і посадки на землю при переважній більшості сценаріїв запуску.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: