Honda представила електромобіль Clarity Electric і гібрид Clarity Plug-in Hybrid
18 Квітня , 2017
Компанія Mitsubishi Electric створила мініатюрного робота, призначеного для інспекції стану конструкції електричних генераторів
18 Квітня , 2017

Ілон Маск готовий представити свій план по об’єднанню мозку і комп’ютера

Стало відомо, що плани Ілона Маска по створенню компанії, яка займеться об’єднанням мозку і комп’ютера, будуть оприлюднені в понеділок, 17 квітня, в гігантській статті на сайті Wait But Why. Займеться презентацією Тім Урбан, відомий «літописець» Ілона Маска. Наприклад, він розповідав про плани Маска по колонізаціі Марсу і про штучний інтелект.

Кілька тижнів тому з’ясувалося, що Ілон Маск підтримав проект по створенню компанії, яка займеться розробкою нейрокомп’ютерного інтерфейсу, що дозволить людям йти в ногу з досягненнями машинного інтелекту. Компанія Neuralink зараз перебуває на ранній стадії розвитку. Тому ми про неї практично нічого не знаємо.

Однак ми не такі вже неосвічені. Ми дещо знаємо. Наприклад, ми знаємо, що кінцевою метою компанії буде розробка пристрою (точніше, нейрокомп’ютерного інтерфейсу), який можна буде імплантувати в мозок, щоб доповнити (читай: удосконалити) людський інтелект. Воно допоможе нам зберігати спогади зовні, вивчати нові навички та мови в лічені секунди, а також запобігати хворобам  типу Альцгеймера. Звичайно, на таку роботу потрібен час. Але Маск сподівається прискорити розвиток у процесі своєї роботи.

Незабаром після того, як стали відомі перші деталі, Маск підтвердив свій план у твіті (взагалі, він любить це діло — анонси важливих подій та ключових деталей за допомогою коротких повідомлень). В цьому ж твіті він пообіцяв, що на Wait But Why в квітні розкриють більше подробиць.

Якщо ви не знали, Маск не єдиний, кого хвилює майбутнє людства. Враховуючи швидкість, з якою розганяються дослідження штучного інтелекту, побоювання здаються виправданими. Як і Маск, засновник Kernal Брайан Джонсон зараз працює над нейропротезом, який зможе імітувати, відновлювати і покращувати людські когнітивні функції.

«Здатність систематично і розумно працювати з вашим нейронним кодом є самою послідовною і невідкладною можливістю в сучасному світі. Все, чим ми є, що ми робимо, все це результат нашого прогресу», пояснив Джонсон в інтерв’ю Futurism.

Примітно, що в той час як досягнення на зразок тих, над якими працюють Джонсон і Маск, можуть дозволити нам об’єднатися з машинами, вони також можуть дозволити нам буквально програмувати (або перепрограмовувати) наш нейронний код, який дозволив би нам трансформуватись так, що навіть важко уявити.

Коротше кажучи, ми могли б змінити наш мозок і наші когнітивні здібності і стати іншими людьми. Експерти готові. Питання в тому, чи готові ми, люди? 😉

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline