Студент КПІ представив модель протезу колінного суглобу
1 Листопада , 2017
Як створити умови для будівництва космічної станції з гравітацією
1 Листопада , 2017

Guardian GT – робот, який забезпечить людину парою великих, сильних і спритних механічних “рук”

Що робити, якщо вам раптом буде потрібно підняти і перемістити ємність, що містить 500 кілограм радіоактивних відходів? У цьому випадку вам може допомогти робот під назвою Guardian GT, який є розробкою компанії Sarcos Robotics і який, мабуть, є одним з найкращих роботів 2017 року, не призначених для досліджень і експериментів, а для виконання практичних завдань. Розробка робота Guardian GT велась протягом багатьох років і лише нещодавно представники компанії Sarcos оголосили про готовність до початку поставки таких роботів всім зацікавленим у них клієнтам.
Хоча робот Guardian GT виглядає жахливим і величезним, його основною перевагою є спритність маніпуляторів. Для керування цими маніпуляторами використовуються два високочутливих контролера, які дозволяють з високою точністю відслідковувати і дублювати всі рухи рук людини-оператора. А для того, щоб надати оператору вид “від першої особи”, робот Guardian GT обладнаний двома стереоскопічними камерами, зображення з яких передається на спеціальні окуляри, що одягаються оператором. Контролери керування роботом також забезпечують зворотний зв’язок з оператором, регулюючи зусилля, яке відчуває оператор. А величина зусилля зворотного зв’язку залежить від ваги вантажу, що піднімається роботом, або від зусилля, що прикладається до об’єкта дії маніпулятором робота.
Манипулятор робота Guardian GT
Люди, які випробували систему керування роботом Guardian GT, стверджують, що через деякий час людина буквально починає відчувати себе реальним роботом. “Всі відстані, наприклад, відстані між стереокамерами, довжина плечей і т. п., мають точно таке ж співвідношення, як і в тілі живої людини” – розповідає Бен Вольф (Ben Wolff), керівник компанії Sarcos, – “Тому керування роботом здійснюється на рівні інтуїції і рефлексів людини, а керувати таким роботом може людина, що не пройшла ніяких спеціальних навчальних курсів”.
Система керування роботом Guardian GT настільки точна, що дозволяє виконувати за допомогою його маніпуляторів досить тонкі завдання, такі, як натискання на невелику кнопку і зміна положення перемикача. Організація відеосистеми, системи керування та системи зворотного зв’язку дозволяє використовувати робота дистанційно, що дозволить людині, не наражаючись на небезпеку, працювати в небезпечних зонах, наприклад, в “брудних” приміщеннях атомних станцій. А автономне джерело енергії дозволяє роботові Guardian GT працювати без дроту протягом декількох годин безперервно.
Робот Guardian GT #2
Керівництво компанії Sarcos вважає, що роботи типу Guardian GT є не тільки одним із видів спеціальних інструментів, ці роботи представляють собою майбутнє важкої промисловості. Такі системи дозволяють комбінувати силу робота з гнучкістю розуму людини, що дозволить за їх допомогою виконувати роботи різного рівня складності. “Робота спільно з роботами є більш прийнятним варіантом, ніж наявність роботів, які виконують роботу цілком самостійно”, – пишуть представники компанії Sarcos.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline