Xiaomi представила лазерний проектор, доступний масовому користувачеві
10 Липня , 2017
Технологія “віртуальних бульбашок” дозволить в майбутньому позбутись світлофорів
10 Липня , 2017

«Грибна ковбаса» — біорозкладаний будівельний матеріал з їстівним бонусом

Студент Брунельского університету (Лондон) Алексі Весалуома спільно з архітектурною фірмою Astudio розробили будівельний матеріал майбутнього, який прозвали «грибна ковбаса». Він складається з легких біорозкладаних структур, які до того ж можна вживати в їжу.

Ідея будувати будівлі з матеріалу на рослинній грибній основі може здатись утопічною. Але це тільки на перший погляд. Насправді цей матеріал має чимало переваг: він дуже легкий, не вимагає запікання в печі і має унікальну здатність до зборки.

Структури, про які йде мова, вирощені при змішуванні міцелію гриба гливи з мокрим картоном. Міцелій – це вегетативна частина гриба (грибниця), що складається з найтонших волокнистих ниток, що пронизують середовище. Саме з них складається тіло гриба. Самі гриби, які ми бачимо – це лише крихітна «верхівка айсберга».

Грибные колбаски

Картон у даному випадку є їжею для міцелію. У процесі засвоєння картон перетворюється на дрібні частинки. Створеній клейкій пластичній масі можна надавати різну форми, зокрема, форму ковбаси. Структура формується протягом чотирьох тижнів, поступово ущільнюючись і збільшуючи свою вагу.

Алексі Весалуома не наводить даних про надійність будови з грибних ковбас. Однак експеримент з цеглою, створеною за аналогічною «грибний» технологією показав, що вони витримують вагу 50 машин.

Головна перевага незвичайного матеріалу Весалуоми в тому, що гриби не гинуть під час збирання конструкції. Вони і далі продовжують рости, і власник такої споруди може регулярно збирати врожай. Винахідник вважає, що це може бути доречним для ресторанів або тимчасових споруд.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline