ЄКА провело випробування прямоточного іонного двигуна, що працює на повітрі
9 Березня , 2018
Китай розробляє багаторазовий військовий космоплан
10 Березня , 2018

Графен може стати добривом майбутнього

В побут учених всього світу входить приказка «ще один день, ще один спосіб застосування графену». Команда Шервіна Кабірі з університету Аделаїди навчилася використовувати цей диво-матеріал як контейнер для добрив майбутнього, з перспективою перетворення в «високотехнологічний гній» самих нанотрубок. Вперше в історії рослини почнуть отримувати живильні речовини за графіком без залучення людини або машин.

У сучасній індустрії виробництва добрив дві нагальні проблеми. По-перше, немає ідеальної основи для гранул, яка забезпечувала б спочатку збереження при транспортуванні, а потім ефективну віддачу поживних компонентів в грунт. По-друге, у більшості випадків активні речовини передаються протягом 12-24 годин, тоді як рослини потребують підгодівлі за гнучким графіком, від доби до місяця. Замість принципу «насипав і забув» доводиться стежити за тим, що відбувається на грядках.

Команда Шервіна Кабірі сконструювала капсули з діоксиду графену, матеріалу з дуже великою площею поверхні і високою міцністю. Він не ламається, не деградує в дорозі, може переносити значно більше корисних речовин при тих же розмірах гранул. Але що ще цікавіше – структуру графенової капсули можна спроектувати так, щоб речовини виходили з неї в грунт в заданий час, наприклад, після 5-6 днів з моменту внесення в грунт. Як раз коли насіння вже проросло і має потребу в живленні.

Австралійські вчені успішно протестували графенові капсули як носії мікроелементів на основі цинку і міді, тепер готують експерименти з фосфором і азотом. У перспективі вони хочуть домогтися, щоб і сам графен в землі розпадався на корисні гумусові кислоти та не забруднював грунт надлишком вуглецю. Комерційні перспективи технології настільки багатообіцяючі, що компанія-розробник The Mosaic Company вже перейнялась питаннями ліцензування ноу-хау.

University of Adelaide

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: