Мережа швидких зарядок Tesla Supercharger перейде на енергію сонця
19 Червня , 2017
Представлена нова «літаюча машина» – пасажирський коптер AirQuadOne
19 Червня , 2017

Google створив масштабну онлайн-енциклопедію моди

3000 років моди в одному проекті We Wear Culture.

Для створення віртуальної енциклопедії були оцифровані колекції музеїв, що спеціалізуються на історії моди та костюмів. Творці також звернулись за матеріалами до вищих навчальних закладів в сфері моди і вивчили приватні колекції дизайнерських брендів.

Протягом багатьох років співробітникам компанії Google дозволялось використовувати 20% свого часу на особисті проекти, які, на їхню думку, в кінцевому підсумку принесли б користь компанії. Минув час і технічний гігант скасував політику, але знамениті 20 відсотків зробили свій вклад в розвиток суспільства.

Так, наприклад, ще в 2010 році інженер з Бомбею Аміт Суд (Amit Sood) використав свый «20-відсотковий час», щоб почати проект Google Art Project, намагаючись оцифрувати музеї світу і зробити культурні артефакти доступними в найдрібніших подробицях мільйонам користувачів Інтернету.

Проект з тих пір виріс в Google Cultural Institute, некомерційний підрозділ компанії в даний час розміщений в гранд-готелі в дев’ятому окрузі Парижу, який співпрацює з більше ніж 1300 музеями та фондами. І ось тепер в Google взялись за моду.

Компанія запустила новий проект під назвою We Wear Culture. Ця ініціатива заснована на припущенні, що мода — це культура, а не просто одяг. Робота We Wear Culture націлена на оцифровку і відображення тисяч предметів одягу з усього світу і тематичні онлайн-виставки.

«Те, що ви одягаєте це реальна культура, а часом і справжній витвір мистецтва», — поділився мотивацією для запуску нового інтернет ресурсу начальник відділу по мистецтву і культурі Google (Google Art & Culture) Аміт Суд.

Проект We Wear Culture — це гід по історії моди і сучасних колекціях з думками експертів, який покликаний зробити історію і культуру моди доступною для всіх, пише Fashion Network. Онлайн-енциклопедія, створена Google, охоплює розвиток моди протягом трьох тисяч років.

Для цього Інститут культури Google почав співпрацю з більше ніж 180 установами культури, в тому числі Інститутом костюму Метрополітен-музей, Музей Вікторії і Альберта в Лондоні, а також Інститутом костюмів Кіото.

«Google не асоціюється з модою. Ми не хочемо акцентувати увагу на самих об’єктах моди, нам цікава майстерність і ручна праця — минулого, сьогодення і майбутнього», — прокоментував проект Аміт Суд.

На платформі представлена інформація про дизайнерів, художників, картини, напрями в моді і мистецтві і способи створення одягу.

Користувач може заглянути в один з чотирьох блоків, представлених у форматі міні-виставок, щоб досліджувати зібрану на платформі інформацію: «Ікони», «Напрямки», «З чого це зроблено», «Мистецтво». Також на сайті зібрані історії, написані кураторами з різних країн світу.

На головній сторінці проекту можна знайти архівні матеріали про Джанні Версаче і Крістобаля Баленсіага, подивитися, як створюються кімоно, балканські ювелірні прикраси, вивчити історію костюмів, почитати про історію худі, стиль Фріди Кало, панк-колекції Вів’єн Вествуд або великі аналітичні матеріали про мас-маркет і індустрію моди в Італії.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: