Литовські вчені розробили технологію очистки питної води на багато місяців
7 Березня , 2018
Renault EZ-GO автономний електромобіль для райдшерінгу (відео)
7 Березня , 2018

Google представила свій новий квантовий процесор Bristlecone

Співробітники Google Quantum AI Lab не покладаючи рук трудяться над створенням квантового комп’ютера, який одного разу зможе вирішити найважливіші світові проблеми і прийти на зміну традиційним комп’ютерам, до яких ми всі так звикли. Нарешті компанії вдалося зробити невеликий прорив в даному напрямку і створити компактний процесор Bristlecone, здатний потягатися з сучасними кремнієвими рішеннями ключових виробників CPU.

Однією з найважливіших проблем сучасних квантових комп’ютерів є високий рівень помилок, що здійснюються в процесі обчислень. Саме цю задачу інженери Google і прагнуть вирішити максимально оперативно, тим самим наблизивши точність квантових обчислень до наших реалій і зробивши подібне залізо придатним для масового використання. Процесор Bristlecone був продемонстрований в рамках заходу American Physical Society, який пройшов в понеділок у Лос-Анджелесі.

«Ми твердо впевнені в тому, що квантові комп’ютери на основі процесора Bristlecone зуміють перевершити традиційні ПК в багатьох сферах», — сказав зі сцени глава підрозділу Google Research Джуліан Келлі.

Основною перевагою процесора Google перед іншими квантовими рішеннями є не тільки той факт, що при своєму компактному розмірі він містить у собі 72 кубіта, але ще і використання в ньому особливої технології корекції квантових помилок. Попередній 9-кубітний процесор Google демонстрував кількість помилок на рівні 1%. Навіть незважаючи на значний приріст кількості кубітів в новому процесорі, інженерам вдалося стримати рівень помилок на тій же позначці завдяки інноваційному алгоритму коригування квантових обчислень.

На даний момент квантові комп’ютери використовуються дуже не багатьма великими компаніями, яким вони потрібні для специфічних завдань на зразок криптографії. Але аналітики дослідницької компанії Communications Industry Researchers вважають, що вже до 2023 року прибуток ринку квантових обчислень складе вражаючі 8 мільярдів доларів. Сьогодні в квантових комп’ютерах зацікавлені такі гіганти, як Samsung, Daimler, Honda, JP Morgan та інші. Найбільших результатів в цій сфері на сьогоднішній день досягли інженери IBM та Intel. Тепер до них приєдналася і Google, керівництво якої не бажає залишатися осторонь від потенційно неймовірно прибуткового для себе ринку.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: